Agrotech Holding'i yeniden yapılandırmaya hazırlanıyor – Teknoloji Haberleri

Agrotech Grubu; Antalya, Samsun, Uşak ve Burhaniye'de kendi arazilerinde yürüttüğü “İyi ve Akıllı Tarım Uygulamaları”nın yanı sıra 43,5 milyon metrekare alanda sözleşmeli tarım da yaparak fındıktan çeşitli ürün grupları üretmektedir. domates, muz ve badem.

Son dönemde satın almaları ve yurtdışında yeni şirket kurmalarıyla dikkat çeken Agrotech Grubu, “TED Yatırım A.Ş.”'yi kuracak. 2023 yılı sonunda “Tartech”, “Ayazağa Depoculuk” ve “Profert Gübre”yi satın alarak “Hünnap” markasıyla 1 milyar TL'lik iş birliği anlaşmasına imza attı. Domates salçası tesisinde günlük 1.000 ton domates işleme kapasitesine sahip olan firma, 160 ton salça, 140 ton ketçap ve 30 ton mayonez üretiyor.

Ayrıca “ROT Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı” ve “Agrotech Global”in kuruluş aşamalarını da başlattı. Bu yıl ayrıca ABD'de faaliyet gösterecek olan “Agrotech USA LLC” kuruldu.

Geleneksel bir çiftliğin ötesinde

Agrotech Grubu, tarım teknolojilerinin yanı sıra yazılım, yapay zeka ve sistem entegratörü sektörlerinde de faaliyet göstermekte olup, 2022 yılında satın aldığı, Grid Teknolojisi kapsamında tamamen milli kaynaklarla geliştirilen ürünü By-Chat ile tüm dünyaya hizmet sunmaktadır. e-ticaret ve dijital dönüşüm süreçlerini yapay zeka ile yöneterek geleceğin teknolojilerine yatırım yapmaya devam ediyor.

Agrotech Grubu, Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri'nin %75'ini satın aldı; Mikromobilite araçları, insansız tarım arazi araçları, benzeri insansız araçlar, yerli ve milli elektrikli araç motorları ve ev tipi akü çözümlerinin üretimiyle de Türkiye pazarına açılmayı planlıyor.

“Tarım sektörünün yanı sıra bağımsızlığımızın önemli bir unsuru olan teknoloji sektöründe de çalışmalarımızı sürdürüyor, “tarım” ve “tarım” alanlarında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olma yolunda azim ve kararlılıkla ilerlemekteyiz. Önümüzdeki dönemde “teknoloji”. “Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerin Türkiye’mizin ve dünyanın geleceği ve güvenliği açısından önemli olduğunun bilincindeyiz.” Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Gökçen Keskin şunları söyledi; Agrotech artık sadece bir tarım şirketi değil, teknoloji alanında çok çeşitli yatırımlar yapan lider bir kuruluş haline geldi. Tarım sektöründeki yatırım stratejilerini “360 derece tarım” yaklaşımıyla hayata geçirirken, teknoloji sektöründe “Uçtan Uca Teknoloji” mottosuyla hareket ederek; Önümüzdeki dönemde yatırım girişimlerini daha da artırmayı hedeflediklerini ve Türkiye ekonomisine katma değer üretme konusunda gerekli adımları atmaya devam edeceklerini belirterek, Agrotech'in artık holding yapısına geçmesi gerektiğine inandıklarını ifade etti. geldiği nokta nedeniyle.

Yatırımlar devam ediyor

2

Önümüzdeki dönemde gayrimenkul varlıklarının dijitalleştirilmesi ve tokenizasyonu alanında stratejik yatırımlarına devam edecek ve imzaladığı sözleşmeyle sektördeki konumunu güçlendirecek olan Agrotech Grubu, gayrimenkul sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak stratejik bir yatırım kararı aldı. Hem tarım arazilerini hem de gayrimenkullerini ve çeşitli varlıklarını küresel olarak tokenleştirmek isteyen taraflar. Bu bağlamda, tescilli kripto para birimi ticaret platformu, tokenizasyon odaklı bir zincire ve fırlatma rampasına sahip olacak.

Tokenizasyon teknolojisine yapılacak yatırımla araziler istenilen miktarda hisseye bölünecek ve her yatırımcıya istediği hisseleri açık piyasadan satın alarak sahip olma imkanı verilecek. Dolayısıyla her yatırımcı, milisaniyeler içerisinde dilediği gayrimenkulden dilediği miktarda hisse satın alma hakkına sahip olacak; Yatırımcılar, küçük miktarlardaki fonları farklı varlıklarda değerlendirerek portföylerini diledikleri gibi çeşitlendirebilecekler.
Grup, bu projeyle küresel bir oyuncu olarak yatırımcıları için 29 trilyon dolarlık tokenize emlak piyasasından büyük bir pay almayı planlıyor.

Bu içerik marka tanıtımı ve iş birliği amaçlı hazırlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Erdoğan Togg'un yeni modelini incelediErdoğan Togg'un yeni modelini inceledi
Ayhan Bora Kaplan'ı tutuklayan polis gözaltında! Ayhan Bora Kaplan'ı tutuklayan polis gözaltında!
İstiklal Caddesi'ndeki bir mağazada yangın çıktı!  Çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildiİstiklal Caddesi'ndeki bir mağazada yangın çıktı! Çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir