AK MYK partisinin seçim sonrası ilk toplantısı! Ömer Çelik'ten erken seçim tartışmalarına yanıt

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nun seçim sonrası ilk toplantısının ardından bir açıklama yaptı. Erken seçim tartışmalarına yanıt veren Çelik, 4 yıl öncesinde Türkiye'nin gündeminde bir seçim programının bulunmadığını söyledi. Van'ın DEM Parti'den AK Parti'ye geçişine ilişkin Çelik, şunları söyledi: “Burası siyasi alanın müdahale edeceği bir alan değil. Burada il seçim kurulu yetkilidir, sonra YSK yetkilidir. Konu hukuki bir sorundur.” dedi.

Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar:

“AK MYK partisi o seçimlerde tek gündemle bir araya geldi. Bu süreçte çok emek verenler var, örgütümüzün her bir üyesine teşekkür ediyoruz. Cumhur İttifakı örgütleri bu süreçte çok güçlü bir dayanışma gösterdi.

Türkiye önemli bir seçim sürecini tamamladı. Hangi partiden seçilirse seçilsin herkesi tebrik ediyoruz. Her seçim bir demokrasi kutlamasıdır. Türkiye'yi yöneten unsurlar demokrasi ve sandıktır.

“PARTİMİZE YÖNELİK SEÇİM MESAJLARINI AÇIKÇA OKUYACAĞIZ”

Demokrasimiz bu seçimle bir kez daha güçlendi. Siyasetin şansölyesi vatandaşlarımızdır. Vatandaşlarımızın sandık yoluyla göndereceği mesajlar Türk yüzyılının en büyük gücünü oluşturacaktır. 31 Mart seçimlerinin partimize yönelik mesajlarını net bir şekilde okuyacağız.

İstemediğimiz sonuçların olduğu yerler var. Verilen mesajları ve milletin reytinginin neden bu şekilde olduğunu tartışacağız. Milletin mesajını almak siyasi bir onur meselesidir.

Kuşkusuz doğru hedef, sokağın sesini doğru dinlemektir: Milletin sandıkta verdiği mesaj tüm kılcal damarlarıyla analiz edilecektir. Burası ulus temelli bir partinin evidir ve buna göre hareket edilecektir. Ulus odaklı hareket bizim DNA'mız olmuştur ve öyle kalacaktır.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Türkiye'nin 4 yıl boyunca seçim programı olmayacak. Yeni Anayasa üzerinde çalışacağımız gelecek nesillere karşı görevimizdir.

VAN'IN DEM'DEN AK PARTİ'YE TAŞINMASI

Konu il seçim komisyonunun takdirindedir. Bu, siyasi alanın müdahale edeceği bir alan değil. Burada il seçim kurulu yetkili, ardından YSK yetkili. Sorun hukuki bir sorundur. Sistem her türlü muhalefet mekanizmasını kurmuştur. Hukuken haklılarsa sonuç istedikleri gibi olur” dedi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Van DEM'den AK Parti'ye geçmişti!  İlk açıklama Ekrem İmamoğlu'ndan geldiVan DEM'den AK Parti'ye geçmişti! İlk açıklama Ekrem İmamoğlu'ndan geldi
İYİ Parti Ordu'da 455 sandığa karşı çıktı!  Enver Yılmaz'ın açıklamasıİYİ Parti Ordu'da 455 sandığa karşı çıktı! Enver Yılmaz'ın açıklaması
İl Seçim Kurulu'na yürümek isteyen gruba müdahale: 11 tutukluİl Seçim Kurulu'na yürümek isteyen gruba müdahale: 11 tutuklu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir