AK Parti Milletvekili gözyaşlarını tutamadı: “Taze Kızarmış Tavuk” başlığıyla ikram ettiler…

Türkiye Büyük Millet Meclisi mülki amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, İsrail'in Refah saldırısına tepki göstererek, şunları söyledi: “Çocukları, kadınları ve sivilleri katleden cinayet çetesinin işlediği soykırım maalesef yüzlerce ton düşerek devam ediyor. İnsanlığın gözünün önünde bombalar ne yazık ki korku filmi izliyormuşçasına gözümüzün önünden geçiyor.” Akıyor.” dedi.

Turan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında İstanbul'un fethinin 571. yıl dönümünü kutladı; Fatih Sultan Mehmet'i ve fetih kahramanlarını rahmet ve minnetle anmıştır.

İsrail terör devletinin Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırılarının 237. gününde vahşice devam ettiğini belirten Turan, İsrail'in yakın zamanda güvenli bölge ilan edilen Refah'ta düzenlediği saldırıları hatırlattı.

Refah'ta toplanan insanların kaldığı çadırlara İsrail uçakları tarafından yüzlerce ton bomba atıldığına işaret eden Turan, şöyle konuştu: “Maalesef yüzlerce ton bomba atarak çocukları, kadınları ve sivilleri katleden suikast çetesinin yaptığı soykırımdır. Bombalar insanlığın gözünün önünden sanki bir korku filmi izliyormuşçasına gözümüzün önünden geçiyor.” 'Ben insanım' diyen hiç kimsenin kabul edemeyeceği bir durumla karşı karşıyayız.” dedi. Turan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaşananları insani kabiliyetlerimiz ve anlayışımızla değerlendirdiğimizde 'İnsan şunu yapamaz, bunu yapamaz' diyoruz. Ama yapmaya devam ediyor. Gazze'nin 365 kilometrekaresini küresele sığdıramadık. 510 milyon kilometrekare yüzölçümü ve 2,5 milyon Filistinli kardeşimiz, 8 milyarlık nüfus için çok fazlaydı.” Bu cinayetler sadece suikastçı Netanyahu ve çevresi tarafından işlenmiyor. İsrail öldürüyor ama zalim İsrail'i destekleyenler de bu ölümleri destekliyor, özellikle ABD ve Batılı devletler, İsrail'i destekleyen İngiltere, Fransa ve Almanya bu soykırıma sebep oluyor ve katılıyor. “İsrail'in cinayetlerine sponsor oluyorlar.”

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby'nin “İsrail'in Refah saldırısı kırmızı çizgiyi aşmadı” sözlerine tepki gösteren Turan, “Kırmızı çizginin açılması için ne olması gerekiyor? İsrail'in daha kaç çocuğu öldürmesi gerekecek? Atom bombası düşerse kalbin kırılır.” “Kırmızı çizgiyi ne zaman geçecek? Amerikan rüyası dediğimiz şey bu mu? Sizin Özgürlük Anıtınız bunu mu temsil ediyor?” sorular soruldu.

Turan, Refah'ta İsrail saldırılarında hayatını kaybeden çocuğunu kucağında tutan babasının fotoğrafını gösterince duygulandı ve gözyaşlarını tutamadı. Fotoğrafın İsrail medyasında “Taze kızarmış tavuk” başlığıyla yayımlandığına işaret eden Turan, şöyle konuştu: “Endişelenmemiz gereken şey, işlenen cinayetlerin ötesindeki bu durumdur. İnsanlığın sonu burada biter.” dedi.
Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Türk pazarlarında gurbetçi boykotu!  Fiyatları anlayamadılar: Türk pazarlarında gurbetçi boykotu! Fiyatları anlayamadılar: “Hiçbir dış pazar bunu yapmaz.”
Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazetede yayımlanır.Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazetede yayımlanır.
ABD tarihinde bir ilk!  Başkanlık seçimi öncesinde Trump'ı yıkan kararABD tarihinde bir ilk! Başkanlık seçimi öncesinde Trump'ı yıkan karar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir