AKİT'çi TV koordinatörü Coşkun, AKP'nin oy kaybının nedenlerini açıkladı! – Türkiye'den son dakika haberleri

partizan Televizyonu çekin Haber koordinatörü Muharrem Coşkun, 31 Mart Yerel seçimleristenilen sonuca ulaşamadı ve ikinci taraf oldu AKPOy kayıplarının nedenlerini açıkladı.

“CENGİZ KURTOĞLU VE ALİŞAN'LA YAPIYORUZ”

Gazze AKP'nin siyaseti Atatürk konuşmanın e MHP Coşkun, AKP ile ittifakın AKP'ye zarar verdiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlar Türkiye'nin Gazze için yaptıklarını yeterli bulmuyor. 'Tamam söylem çok güzel, İsrail'e katil demek çok güzel ama biz de eylem istiyoruz, İsrail'i yaralayacak kararlar istiyoruz' diyorlar. Yaptırım istiyoruz. Yaptırım istiyoruz diyen ciddi bir kesim var. 94'ün ruhu, Sayın Başkan. Ne yazık ki ısrar eden bu ruhtan çok uzaktı ve o konuşmalar aynıydı. Seçim sürecinde sloganlara, vaatlere, konuşmalara bakın. Gazze'de soykırım var, Cengiz Kurtoğlu ve Alişan'la birlikte gösteri düzenliyoruz. En azından Gazze şehitleri için orayı bir Kuran ile açalım. Tarihimize ve inançlarımıza uygun ilahiler çalalım: 94'ün ruhu buydu.

KEMALİZMİN ELEŞTİRİSİ!

Aynı zamanda Kemalizme doğru bir yönelim olduğunu da söyleyeyim. Ankara'da açılışı yapılan kulenin adı neydi? Atatürk Cumhuriyet Kulesi AK Parti'nin açılışını yapıyor. AK Partililer, Cumhuriyet Halk Partisi'ne göre daha çok Atatürk'ten bahsetmeye, Kemalizm'i daha çok sahiplenmeye, Anıtkabir'i daha sık ziyaret etmeye başladı. CHP'nin de terk ettiği, kendilerine faydası olmayan şeylere tutunursak bizi iyileştireceğini sandılar. Yani artık CHP bile onları taşımak istemiyor, Atatürk'ün fotoğrafını görünür bir yerde göstermek istemiyor, adeta ayıp oluyor, siz Atatürk'e bütün kalbinizle tutunmaya çalışıyorsunuz ve bunun üzerine Yani “başkası olma, kendin ol” ilkesinden vazgeçtiği için CHP'lilere hoş geliyor ve CHP adayı. Eğer taşınırsak notlarımızın yükseleceğini düşünüyorlardı. Sahilden uzaklaştıkça boğulmaya yaklaşıyorlardı. Sayın Başkan kararını verdi. Umarım öncekiler gibi değildir, dalkavuklar varsa ve onu aldatanlar gözden geçirilmeli diye düşünüyorum.

“MHP İLE İTTİFAK GÖZDEN GEÇİRİLMELİ”

MHP ile ittifak mutlaka gözden geçirilmelidir: MHP ile ittifakın AK Parti'ye zarar verdiğini düşünüyorum, özellikle ittifak sürecinden sonra söylemini değiştirdiğini, Kürtlerden ve İslamcılardan uzaklaşmasına yol açtığını düşünüyorum. “Milliyetçiliğe doğru ilerledi, AK Parti hakim oldu ve bunun sonucunda doğu ve güneydoğudaki hemen hemen bütün illerde AK Parti'nin oyları azaldı. Bunları iyi okumak lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir