AKP'li Mustafa Varank ile CHP'li Veli Ağbaba arasında “Şatafat” tartışması – Son Dakika Siyaset Haberleri

Türk Ticaret Kanunu ile bazı kanunlarda fahiş fiyat artışları ve istifçiliğe yönelik yaptırımlar da dahil olmak üzere değişiklik yapılmasına ilişkin yasa tasarısı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Kaynaklar, doğal kaynaklar, bilgi ve teknoloji Komisyonu'nda görüşüldü.

CEVİZ TEKLİFİ

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, komitede milletvekillerine ikram edilen fıstıklara değinerek, şunları söyledi: “Fahiş fiyatlardan bahsediyoruz değil mi? Önümüzde tavukla et arasında kuruyemiş var, kilosu 400 lira. Peki bunu yersek başkanım kişi başı 60 lira kaybederiz. Fahiş fiyat: Burada fahiş fiyat 'vergi artışından' kaynaklanıyor. dedi.

Komisyon Başkanı ve AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Arslan'ın bu sözlerine dayanarak, “Örnek olmamız gerektiği için bundan sonra bu kuruyemişlerin servis edilmesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

VARANK: “SİTESİNDEKİ MARKETİ KİRAYA VERDİ”

Varank, şöyle konuştu: “TBMM olarak yaptırımları popülist bir şekilde ele alıyoruz. Çünkü oradan oy almak için siyaset yapmaya çalışıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak şuna bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Vatandaşın bize yönelik beklentilerini karşılamak için önce kendimize odaklanalım. “Araba” diyoruz, TBMM'deki arabalara bakmamız lazım, “Gıda fiyatları diyorsak fiyatlarına bakmamız lazım. Sokakta vatandaşlar bizi azarladığı için yemek burada” dedi.

Varank, bir internet sitesinde kapalı çarşı ilanının yüksek fiyata kiralandığını bildirerek, şöyle konuştu: “549 bin liraya kiralandı. Normalde diyoruz ki: 'Böyle kira olmamalı, belediyelerin bunu yapma hakkı var' yani.”Buraları kiralama hakkı.” Varank, teklif edilen yasayla kapalı pazarların yalnızca pazarlamacılara tahsis edilmesinin beklendiğini söyledi.

DEM partili Öcalan “PATATES VE SOĞAN STOKU YAPMAK TAMAMEN FARKLI ŞEYDİR”

DEM Urfa Partisi Milletvekili Ömer Öcalan, şunları söyledi: “Vatandaşların yaşadığı sıkıntıların farkındayız. 'Açgözlülük, fırsatçılık, stokçuluk, stokçuluk' dediniz. Hem iktidarın hem de muhalefetin buraya gerekli yasayı ve bu yasayı çıkarması lazım. hayata geçirilmeli.” . Tünellerde stok yapmak bambaşka bir şey, soğan, patates stoklamak bambaşka bir şey.'' dedi.

AKP Bursa Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, 15 yıl önce mahallesinde bakkal dükkanı olan birinin artık market zincirlerinin sahibi olduğuna dikkat çekti. CHP'li Müzeyyen Şevkin de şunları söyledi: “AK Partiliyse oldu.” Çolakoğlu, “Bu bakkalın AKP'li olması, o bakkalı partinin desteklediği anlamına mı geliyor?” diye sordu.

İYİ EKMEK DAĞITILMIŞTIR

CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler, marketten alınan ekmeğin faturasının fotokopisini Komisyon üyelerine dağıttı. Çiler, ekşi mayalı ekmeği 59,90 liraya aldığını söyledi.

“FATİH SULTAN MEHMET KISKANDI”

CHP Milletvekili Malatya Ağbaba, enflasyonun nedenleri düzeltilmedikçe fahiş fiyatlar ve istifçilikle mücadele edilemeyeceğini belirterek, şöyle konuştu: “Elbette AK Parti hükümeti iyi şeyler yapıyor, köprüler kuruyor… Ama kötü bir şey olduğunda bunu kim yapıyor? ” ya da çıkar lobisi ya da yüksek akıldır. Artık üç harfli süpermarketlerin suçu ama Allah aşkına ekonomiyi ve ülkeyi yönetenlerin hatası değil. Yakında mahalle bakkalları da olacak, mazot fiyatları ikiye katlandı, gübre fiyatları ve ilaç fiyatları. Üç katına çıktınız ve süpermarketlere, toptancılara ceza keserek sorunu çözmeye çalışıyorsunuz. “Siz de Don Kişot gibi bu amaç uğruna mücadele ediyorsunuz. Gösterişten, gösterişten, israftan vazgeçseydik bu sorunlar çözülürdü. Sarayın içini görmeyeceğiz ama yeni alınan belediyeleri görebilseydik Fatih Sultan Mehmet kıskandı ve “neden yapmadılar. 'Düşünüyor muyum?'” dedi.

Komisyon Başkanı Varank, Veli Ağbaba'nın sözlerine şöyle yanıt verdi: “Tekirdağ belediyesine bakın, 1100 odası var.” Ağbaba, “İhtişamın ve ihtişamın üstesinden gelemeyiz, Sancaktepe'ye bakın. VIP odalarını görmenizi tavsiye ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir