Ali Koç'tan Süper Kupa'daki sözler: “İki seçeneğimiz var” – Son Dakika Spor Haberleri

Trabzonspor ile oynadığı Süper Lig karşılaşmasında yaşanan olayların ardından olağanüstü genel kurul yapma kararı alan F.Bahçe, “A futbol takımının Süper Lig'den çekilmesi dahil yapılacak aksiyonların değerlendirilmesi” gündemiyle buluştu.

Çoğunluğun sağlanmasının ardından Olağanüstü Genel Kurul Ülker Stadı'nda başladı.

Genel Kurul'da Süper Kupa maçına ilişkin konuşan Ali Koç, şu açıklamalarda bulundu:

“Burada iki seçeneğimiz var. Birincisi hiç oynamamak. İkinci seçenek ise U19 takımıyla gitmek. Bu istişare sürecinde radikal bir tepki olursa Süper Kupa'dan başlamamız gerektiği söylendi. Arkadaşlarımla tamamen aynı fikirdeyim, prensip olarak katılıyorum, milli puan, vatan, millet, sakarya diyeceksiniz, aferin diyeceksiniz, sonra da “rakibiniz kabul etmedi” diyeceksiniz.

Bir karar vermemiz gerekiyor: Süper Kupa maçını hiç oynamamak ya da 19 Yaş Altı takımıyla oynamak. Süper Kupa'ya katılamadığınız takdirde Türkiye Kupası'na ve Süper Kupa'ya katılamayacaksınız. Bardak. Yöneticilere 1-3 yıl hak mahrumiyeti, bizi yakalayana kadar bırakmayacaklar. Bunun çok büyük bir finansal maliyete yol açıp açmayacağını bilmiyoruz. Hiçbir geliri yok, bunu biliyoruz. Organizasyonun tamamının masraflarını karşılamamız gerekiyor. Sizlerden Süper Kupa maçında U19'larla oynama ihtimalini isteyeceğiz.

“TÜRKİYE KUPASI'NA KATILMAMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Diğer bir seçenek de gelecek sezon Türkiye Kupası'na katılmamak. En az 2 sezon Türkiye Kupası'na katılmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bir karar vermemiz gerekiyor. Süper Kupa'ya katılamadığınız takdirde Türkiye Kupası'na ve Süper Kupa'ya katılamazsınız. Sorun değil. Daha da önemlisi 3 ay ile 1 yıl arasında bir hak mahrumiyeti yaşanıyor. Muhtemelen bizi ele geçirdiklerinde gitmemize izin vermeyecekler. Bunun çok büyük bir finansal maliyete yol açıp açmayacağını bilmiyoruz. Hiçbir gelirinin olmadığını biliyoruz. “Etkinliğin tamamı için yapılan masrafları karşılamak zorundayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir