Almanya ve İtalya'da şiddetli yağışlar su baskınlarına neden oldu

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Şiddetli yağmur ve seller Almanya ve İtalya'nın bazı kısımlarını etkiledi; Yüzlerce kişinin evlerini terk etmesi istenirken, İtalya'da sel sularına kapılan 3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

REKLAM

Almanya'nın güneyi ve İtalya'da şiddetli yağışların ardından su baskınlarının yaşandığı bazı bölgelerde olağanüstü hal ilan edildi. 1.300 kişiye evlerini boşaltmaları tavsiye edilirken, çok sayıda kişinin de kayıp olduğu bildirildi.

Yağışların önümüzdeki birkaç saat içinde özellikle Almanya'nın güney bölgelerinde devam edeceği, bunun da su seviyelerinde keskin yükselişe neden olacağı bildirildi.

Augusta'da aşırı yağışlar ve artan su seviyeleri nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi. Yağışlardan özellikle Fischach ve Langenneufnach bölgelerinin etkilendiği bildirildi.

Her 50 ila 100 yılda bir meydana gelen taşkınlar, Tuna Nehri ve kollarındaki su seviyelerinin rekor seviyelere çıkmasına neden oldu. Ren ve Neckar nehirlerinin de taşma riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyarıldı.

İtalya'da kuzeydoğudaki Natisone nehrinin taşması nedeniyle cuma gününden bu yana üç kişiden haber alınamadığı öğrenildi.

Küçük bir adada yürüyen üç kişinin hızla yükselen sulara kapılıp sürüklendiği sanılıyor. Kayıp olan bu kişileri arama çalışmaları devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir