BBP Başkanı Destici Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, parti üyeleriyle birlikte Ramazan Bayramı münasebetiyle Muhsin Yazıcıoğlu'nun mezarına karanfil bıraktı, Kur'an-ı Kerim okudu ve dua etti.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Destici, birlikte hayatını kaybeden Yazıcıoğlu, Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, İsmail Güneş ve pilot Kaya İstektepe'yi andı.

Bugün Yazıcıoğlu'nun bazı hayallerinin gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Destici, şöyle konuştu: “Başörtülü ve örtülü insanların kardeşlerle aynı üniversitede okumasını istiyordu. O hayal bugün gerçek oldu. Ayasofya Bazilikası'nı istiyordu.” Ayasofya açıktı, zincirlerin kırılmasını istiyordu. O hayal gerçek oldu. Kürtlere, Türkmenlere, Alevilere, 'Sünni kardeşliği yaşasın, elhamdülillah dedi. Kardeşliği yaşıyoruz. Bunu durdurmaya çalışanlar var ama biz onlara o fırsatı vermeyeceğiz.” dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun naaşlarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha güçlü sahip çıkacaklarını vurgulayan Destici, şöyle konuştu: “Parti olarak ilk günden bu yana hukukçularımız ve hareketimizin tüm mensuplarıyla bu hedefin peşindeyiz. Şehadet sürecine ilişkin gün. Olay tam olarak aydınlatılmış olup burada hata, ihmal, suç ve kast işleyen kişiler tutuklanmıştır.” Herkes adalet önüne çıkarılıp cezalandırılana kadar mücadelemiz devam edecek” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir