Biden ve Netanyahu'ya açıkça şunu söyledi: İran'a saldırı olursa desteklemeyeceğiz!

ABD Başkanı Joe Biden, İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarını kınadı ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüştü. ABD Başkanı Joe Biden, İran'ın İsrail'e düzenlediği drone saldırısının ardından bir açıklama yayınladı. Başkan Joe Biden, İran saldırısını “mümkün olan en güçlü ifadelerle” kınadığını ifade etti.

Netanyahu'ya “sarsılmaz” desteğini yineleyen Biden, ABD'nin İsrail'in İran'ın insansız hava araçlarının ve füzelerinin “neredeyse tamamını” düşürmesine yardım ettiğini söyledi.

ABD güçlerine ve tesislerine yönelik herhangi bir saldırının olmadığı bildirildi. Biden, böyle bir durumun ortaya çıkması halinde “Washington'un her türlü tehdide karşı tetikte olmaktan ve gerekli tedbirleri almaktan çekinmeyeceğini” vurguladı.

“ABD'YE YÖNELİK BİR SALDIRIYI DESTEKLEMEYECEĞİZ”

Amerikan kanalı CNN'in röportaj yaptığı bir yetkiliye göre Biden, Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde Washington'un tutumunu değerlendirdi.

Biden, Netanyahu'ya “ABD'nin İsrail'e tam desteği olduğu” mesajını ileterek, İsrail'in İran'a yönelik herhangi bir karşı saldırısını desteklemeyeceğini açıkladı.

Biden'ın, Netanyahu'ya “İsrail'in bu gece masada kazandığını” ve İran'ın İsrail'e ciddi bir zarar veremeyeceğini söylediği bildirildi.

Konuyla ilgili Amerikan haber sitesi Axios'a açıklama yapan ismi açıklanmayan bir Beyaz Saray yetkilisi de benzer şekilde ABD'nin İsrail'in İran'a yönelik bir “karşı saldırısını” desteklemediğini kaydetti.

G7 LİDERLERİ BULUŞACAK

Biden, açıklamasında Yedi büyük ekonomiden oluşan G7'ye atıfta bulunarak, “Yarın G7 lider dostlarımı İran'ın saldırısına ortak bir diplomatik yanıta karar vermek için bir araya getireceğim” dedi.

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
100 yıldır kayıptı! 100 yıldır kayıptı! 'Bayan Lieser'in Portresi' 32 milyon dolara satıldı
Meclis bahçesinde gergin anlar!  Bu sözler ortalığı karıştırdı.Meclis bahçesinde gergin anlar! Bu sözler ortalığı karıştırdı.
Çöl tozu tüm ülkeyi etkiledi!  Uzman nedenini açıkladıÇöl tozu tüm ülkeyi etkiledi! Uzman nedenini açıkladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir