BM Genel Sekreteri Guterres, İsrail ve İran'a itidal çağrısında bulundu!

BM Genel Sekreteri Guterres, İsrail'in talebi üzerine acilen toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde yaptığı konuşmada, Ortadoğu'da artan gerilimin bölge ve dünya için tehlikeli olduğunu vurguladı.

“Şu anda ılımlılık ve gerilimi azaltma zamanı.” Guterres, açıklamasında İran'ın hava saldırılarıyla bölgede gerilimi daha da tırmandırmasını kınadığını vurguladı. Guterres, taraflara ılımlılık çağrısını hatırlattı.

İsrail'in o gün Şam'daki İran diplomatik misyonuna düzenlenen saldırıyı da kınadığını hatırlatan Guterres, “Ortadoğu'da birçok cephede askeri çatışmalara neden olabilecek her türlü adımdan kaçınılmalıdır.” değerlendirmesini yaptı.

GAZZE'DEKİ KAMERALAR ACİL DURDURULSUN!

Öte yandan Guterres, Gazze'deki insani krizin büyüdüğünü ve bölgede acil ateşkes sağlanması gerektiğini vurgulayarak, hem rehinelerin serbest bırakılması hem de bölgeye insani yardım sağlanması konusunda herkesin sorumluluğu olduğunu vurguladı.

Guterres konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Yeni savaşları ne bölge, ne de dünya kaldırabilir.” dedi.

(AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Resimler sansasyon yarattı!  6 şüpheli hakkında kararResimler sansasyon yarattı! 6 şüpheli hakkında karar
"Şu anda Cumhur İttifakı'nın bir parçası mısınız?" Erbakan'ın soruya yanıtı dikkat çekici“Şu anda Cumhur İttifakı'nın bir parçası mısınız?” Erbakan'ın soruya yanıtı dikkat çekici
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüşecekCumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüşecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir