Çalışanlar tütün ürünlerinin zararları konusunda bilgilendirildi – SAĞLIK

Nilüfer Belediyesi'nin Dünya Tütüne Hayır Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte Dr. Necati Karadağ ve uzman psikolojik danışman Ömer Zengin, tütün tüketiminin zararlarını anlattı. Etkinliğe katılanlar aynı zamanda karbon monoksit ölçümü de yaptı.

Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, “Dünya Tütüne Hayır Günü” kapsamında Nilüfer Belediyesi Halkevi Barış Toplantı Salonu'nda önemli bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe belediye çalışanları katıldı. Halkın bilinçlendirilmesini amaçlayan etkinlikte, sigarayı bırakma konusunda Nilüfer Sağlıklı Yaşam Merkezi Polikliniği Bölge Sağlık Müdürlüğü'nden Dr. Yeşilay'dan Necati Karadağ ve uzman psikolojik danışman Ömer Zengin, tütün tüketiminin insan sağlığına olumsuz etkilerini katılımcılarla anlattı. Uzmanlar, tütün ürünlerinin olumsuz ekonomik ve çevresel etkilerinin yanı sıra kalp hastalıkları, felç, akciğer kanseri ve diğer solunum yolu hastalıkları gibi ciddi sağlık sorunlarına da değindi.
Nilüfer Belediyesi'nin tütün tüketiminin zararları konusunda farkındalık yaratmak ve sağlıklı yaşam tarzını teşvik etmek amacıyla düzenlediği etkinliği belediye çalışanları ilgiyle takip etti. Nilüfer Belediyesi halk sağlığının korunması amacıyla bu tür bilgilendirme etkinliklerine devam edecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir