Cumhurbaşkanı Erdoğan, Romanya Cumhurbaşkanı Lohannis'le görüştü

İletişim Başkanlığı'ndan sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Görüşmede Türkiye ile Romanya arasındaki ikili ilişkiler, küresel ve bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede iki ülkenin üst düzey diyalog düzeyini yükseltmesi gerektiğini ve bu konuların ele alındığını söyledi. Bunun için iki ülke arasında üst düzey bir Stratejik İşbirliği Konseyi mekanizmasının kurulması faydalı olacaktır.” Toplantıda, terörizm başta olmak üzere küresel ve bölgesel zorluklar karşısında NATO ülkelerinin güvenlik ve çıkarlarını gözetecek, 'İttifak' birliğini güçlendirecek, koruyup zenginleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Iohannis'in NATO Genel Sekreteri adaylığını gündeme getirdi. NATO'nun dayanışma ve liderlik ruhunu “Savunma ve güvenlik istişarelerinde asli rolüne öncelik veren bir Genel Sekreter seçilmesi gerektiğini söyledi.”

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Irak'ta Haşdi Şabi'nin karargâhına ABD hava saldırısıIrak'ta Haşdi Şabi'nin karargâhına ABD hava saldırısı
Turist merkezinde tüfeklerle terör saçtılar!  Bakan Yerlikaya Turist merkezinde tüfeklerle terör saçtılar! Bakan Yerlikaya, “Buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.
Kız istemediği için kan döküldü!  Yanında getirdiği tüfekle terör saçtı.Kız istemediği için kan döküldü! Yanında getirdiği tüfekle terör saçtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir