Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: “Buna tolerans göstermeyeceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı Polis Akademisi'nde düzenlenen “Polis Akademisi Mezuniyet Töreni”nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Eski Türkiye'nin kötü alışkanlıklarının hiçbir devlet personelinde devam etmesine izin vermeyeceğiz. Hukuktan asla sapmayacağız.” Dedi.

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar:

Bugün mezuniyet sevincini yaşayan 2.366 polisimizi canı gönülden kutluyorum. Başarıya ulaşan öğrencilerimi de tebrik ediyorum. Bugün kendi çocuklarımızın yanı sıra dünyanın 15 ülkesinden 94 öğrencimizi mezun etmenin gururunu yaşıyoruz.

Bunu burada özellikle vurgulamak isterim. Türk mezunların yurt dışı ziyaretlerinde sadece bürokrasi değil hayatın her alanında yer aldıklarını görüyoruz. Her ne kadar son dönemde ülkemizde böyle bir ufuktan rahatsız olan bazı çekingen insanlar olsa da biz onları dinlemiyoruz.

“SİZE TEŞEKKÜR ETMEYECEĞİZ”

Türkiye gibi bir dünya imparatorluğunun kalıntıları üzerine kurulmuş bir devleti ırkçı alt faşizmin sığ sularına hapsetmeye kimsenin gücü yetmez. Ülkemizin ekonomisine ve ticaretine zarar verecek girişimlere tolerans göstermeyeceğiz. Devletimizin bir ayağını Anadolu'da sabit tutacağız, diğer ayağıyla da tüm dünyayı kucaklayacağız.

AA-20240625-34968475-34968472-POLIS_AKADEMISI_MEZUNİYET_TORENI

Hukukun dışına çıkarak Devlete hizmet edemezsiniz. Kamu görevlileri, konu ne olursa olsun Anayasa ve kanunlara tabidir. Toplumda düzen kanunların dışına çıkılarak sağlanamaz. Ülkemiz geçmişte kendisini hukukun üstünde görerek bürokratik korumadan büyük zarar görmüştür. Milli irade yok sayıldı, anayasa askıya alındı.

Türkiye konumuyla, iddialarıyla, savunduğu değerlerle asimetrik tehditlerle karşı karşıya olan bir devlettir. Bölücü terör örgütüyle mücadelemizde 40 yılı geride bırakmak üzereyiz. Son yıllarda tarihi sonuçlar elde ettik. Bölücü terör örgütüne katılım giderek azaldı. FETÖ, DEAŞ ve sol örgütlere de destek veriyoruz. FETÖ alçaklarının peşinde olmaya devam edeceğiz.

“HİÇBİR ZAMAN HUKUKTAN ÇIKMAYACAĞIZ”

Milletimiz, organize suç örgütlerine karşı son bir yılda elde edilen başarıları takdirle karşılamaktadır. 603 çete tutuklandı. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında düzenlenen operasyonlarda 34 bin kişi gözaltına alındı. Askerlerimizin müdahalesi sayesinde sınırlarımızda 168 bin kaçak geçiş engellendi.

Kendisini milletin ve devletin üstünde gören hiçbir yapıya toleransımız yoktur. Eski Türkiye'nin kötü alışkanlıklarının hiçbir devlet personelinde bulunmasına izin vermeyeceğiz. Hiçbir zaman hukuktan sapmayacağız. Siz Türkiye Cumhuriyeti'nin polisisiniz.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Bursa!  Önce kardeşini bıçakladı, ardından balkonda harakiri yaptı.Yer: Bursa! Önce kardeşini bıçakladı, ardından balkonda harakiri yaptı.
Türkiye kazayı anlattı Türkiye, 5 kişinin hayatını kaybettiği “makas” olayını anlattı! “Beni trafik canavarı ilan ettiler”
Kenya'da Parlamento'yu ateşe verdiler!  Gerçek mermi kullanıldı: En az 5 kişi öldüKenya'da Parlamento'yu ateşe verdiler! Gerçek mermi kullanıldı: En az 5 kişi öldü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir