Düşen doğum oranlarıyla mücadele etmek için Japonya'da flört uygulaması başlatıldı

Tokyo Büyükşehir Hükümeti, ülkenin azalan doğum oranını artırma politikasının bir parçası olarak kendi flört uygulamasını başlatacağını duyurdu.

REKLAM

Tokyo Büyükşehir Belediyesi yetkilisine göre, flört uygulamasına kaydolmak için kullanıcıların yasal olarak bekar olduklarını kanıtlayan belgeleri sunmaları ve evlenmek istediklerini belirten bir mektubu imzalamaları gerekecek.

Japonya'daki flört uygulamalarında gelirinizi beyan etmek yaygın bir uygulamadır, ancak belediye ayrıca yıllık maaşınızı kanıtlamak için bir vergi makbuzu isteyecektir.

Yeni başvurudan sorumlu Tokyo belediye yetkilisi, Japon medyasına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Evlenmek isteyenlerin yüzde 70'inin partner aramak için etkinliklere veya uygulamalara aktif olarak katılmadığını öğrendik. onları teşvik edin.”

Doğumların 2023'te yeni bir rekor seviyeye ulaştığı Japonya'da belediyelerin çöpçatanlık etkinlikleri düzenlemesi alışılmadık bir durum değil, ancak ülkede bir yerel yönetim ilk kez böyle bir uygulama geliştirdi.

Uygulama, geçen yılın sonlarından bu yana ücretsiz deneme sürümüyle sunuluyor.

Pek çok sosyal medya kullanıcısı söz konusu uygulamaya ilişkin şüphelerini dile getirirken, bir kullanıcı ise “Yönetimimizin bizim vergilerimizle yapması gereken bir şey mi bu?” diye sordu. Diyerek tepki gösterdi.

Bazıları kendilerini daha güvende hissedeceklerini söyleyerek destek mesajları yazdı.

Geçen yıl Japonya'daki ölüm oranı yeni doğan ölüm oranını iki katına çıkardı.

Ön hükümet verileri, doğumların art arda sekizinci yılda da düştüğünü ve %5,1 düşüşle 758.631'e düştüğünü gösteriyor. Ölü sayısı 1 milyon 590 bin 503 oldu.

Ülkede artan bir işgücü sıkıntısı yaşanırken, Başbakan Fumio Kishida ailelere mali yardım, çocuk bakımına daha kolay erişim ve ebeveynlik izninin artırılması gibi politikaları uygulama sözü verdi.

Japonya Nüfus Stratejisi Konseyi'nin (PSC) Nisan ayında yayınladığı araştırmaya göre, düşük doğum oranı nedeniyle ülkedeki belediyelerin %40'ından fazlası ortadan kaybolabilir.

Ülke genelindeki 1.729 yerel belediyeden 744'ünün böyle bir risk taşıdığı belirlendi.

Araştırma, 20 ila 39 yaş arasındaki kadın nüfusunun 2020 ile 2050 yılları arasında yarı yarıya azalmasının beklendiğini ortaya koydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir