Eczaneye gitti ve öldüğünü öğrendi: “Kendimi yaşayan ölü gibi hissediyorum” – Son Dakika Türkiye Haberleri

Emekli 2 çocuk babası, Yakakent ilçesinde yaşıyor Şaban Er3 Mayıs'ta ilaç almak için eczaneye gitti. İlacının bir kısmını alan Er, eczacının geri kalanını alabileceğini söylemesi üzerine 6 Mayıs'ta evine döndü.

Şaban Er, 6 Mayıs'ta tekrar eczaneye gittiğinde çalışanlar ilaçlarını alamadığını söyledi. Er nedenini sorduğunda “Ölü gibi görünüyorsun” deyince şok oldu. Nüfus Müdürlüğüne giden Er, oradan da aynı cevabı aldı.

Özel kişi sorunun nedenini araştırdığında; 3 Mayıs'ta Samsun'un Alaçam ilçesinde ikamet eden aynı ad ve soyadlı bir kişinin kimliği belirlenmeden Bafra Devlet Hastanesi'nin acil servisine getirildiğini, 5 Mayıs'ta hayatını kaybettiğini, hastane personelinin kontrol yapmadığını öğrendi. ölüm raporunu hazırlıyor.

“DÜĞMEYLE ÖLDÜRÜN”

Şaban Er, hayatına ölümle devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu: “3 Mayıs'ta ilaç yazılması için sağlık ocağına gittim. İlaçlarımın bir kısmını aldım ama bir kısmı eksik olduğu için 6 Mayıs'ta gelecek dediler. Ben ilacı beklerken benim gibi Şaban Er isimli bir kişi Alaçam İlçesi Bafra Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Yanında kimliği olmadığı için Bafra Devlet Hastanesi acil servisinden kimliksiz kabul ediyor. 3 ve 4 Mayıs'ta hastaneye kaldırıldı. 5 Mayıs'ta ölür. “Bafra Devlet Hastanesi personeli ölüm tutanağını hazırlarken kontrol etmeden tek tuşla Şaban Er isimli kişiyi ölüme götürdüler” dedi.

“YARI ÖLÜ” DEDİLER

Eczaneye gittiğinde 'Ölü gibisin' dediklerini iddia eden Er, şöyle konuştu: “Nüfus müdürlüğüne gittim orada da ölü göründüğümü söylediler. Tabii bu arada hastaneyi aradık, 'Bir yanlışlık var' dediler. Hatanın düzeltileceğini söylediler ancak 10 gün geçmesine rağmen hala düzelmedi. Yaşayan ölüler gibidirler. Kalp hastasıyım, bronşitim, astımım var, ilacımı ödünç aldım. Umarım kısa sürer, sorun çözülür ve sağlığıma kavuşurum. “Ben de psikolojik olarak hastalandım. Uyumayı, yürümeyi ve uyumayı sevmiyorum” dedi.

'YAŞAYAN ÖLÜ GİBİ GÖRÜNÜYORSUNUZ'

Şaban Er, “Arkadaşlarım 'Yaşayan ölüye benziyorsun, araba kullanma' dediler.”

“Trafik polisindeki arkadaşlarıma bunu sordum, 'Kullanmasan daha iyi olur' dediler. Arkadaşlarımla gideceğim yere gidiyorum ve aracımla 10 dakikamı alacak işi bir buçuk saatte bitiriyorum. Evimde doğal afet sigortası vardı, Bafra'ya gitmem gerekiyordu, buldum. Şoförle gittim. 2 ay sonra oğlumun düğünü var, gideceğim yere gidemeyeceğim çünkü araba kullanmayı bilmiyorum, psikolojim bozuldu, “Devletimizin bu süreci hızlandırmasını istiyorum. .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir