F-16 savaş uçağı Singapur'da düştü! Tüm uçuş eğitimleri durduruldu

Singapur'daki Tengah Hava Üssü'nden eğitim uçuşu için havalanan F-16 savaş uçağı kısa süre sonra düştü. Pilot kazayı uçaktan atlayarak atlattı. Singapur Savunma Bakanlığı, kazanın ardından yaptığı açıklamada, F-16 filosunun eğitimlerinin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.

DETAYLI DENETİMLER DEVAM EDECEK

Savunma Bakanlığı, askıya alma kararının bir güvenlik tedbiri olduğunu ve soruşturmalar eğitime devam etmenin güvenli olduğunu ortaya koyana kadar bu kararın yürürlükte kalacağını belirterek, düşen uçağın pilotunun F. -16 uçak ve derinlemesine incelemeler devam etti.
Singapur yaklaşık 30 yıldır ABD yapımı F-16'ları kullanıyor ve savaş uçaklarından biri en son Mayıs 2004'te düşmüştü. 25 yaşındaki pilot, uçağın Amerika eyaletinde bir gece eğitim görevi sırasında düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti. Arizona'dan. (İHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Özel hastaneye 21 milyon şok tazminat!  emsal teşkil edecek kararÖzel hastaneye 21 milyon şok tazminat! emsal teşkil edecek karar
İstanbul Havalimanı'nın gövdesine düşen uçağın kaldırılması için çalışmalar sürüyor!İstanbul Havalimanı'nın gövdesine düşen uçağın kaldırılması için çalışmalar sürüyor!
Türkiye nüfusunun yüzde 2,1'i taşıyıcı!  Çoğu bu bölgede bulunurTürkiye nüfusunun yüzde 2,1'i taşıyıcı! Çoğu bu bölgede bulunur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir