Gönlünü aldığı adayı hızla açıkladı! Mansur Yavaş'ın da istediği söylendi… “İmamoğlu'nu cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz.”

Bugün, Marmara Belediyeler Birliği 2024 yılı ilk meclisinin ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Bozbey, 2024-2029 dönemi için Marmara Belediyeler Birliği başkanlığına seçildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bozbey'i tebrik etti. Bozbey ise Türkiye Belediyeler Birliği başkanlığına ilişkin tavrını açıkça ifade etti.

İMAMOĞLU: VATANDAŞ TAKİPTE

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde konuk konuşma yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi: “Bu dönemin iki temel özelliği olduğunu düşünüyorum: Birincisi; Özellikle son seçimlerde seçmen merkezi yönetim ile yerel yönetim arasında yeni bir denge oluşturdu. Bu dengenin vatandaşların yararına iş birliğine dönüşmesini canı gönülden umut ediyorum ve ümit ediyorum. En güncel; Aynı zamanda seçmen hepimize gösterdi, açıkça duymamızı sağladı ve hatta bizi siyaseti normalleştirmeye, siyaseti kutuplaşma değil, karşılaşma sistemi olarak tanımlamaya zorladı. Bu süre zarfında vatandaşlarımızın bizi test edeceğini ve takip edeceğini düşünüyorum” dedi.

MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKAN SEÇİLDİ (4)

TEBRİKLER BOZBEY

İmamoğlu, sosyal medya paylaşımında Bozbey'i, Marmara Belediyeler Birliği başkanlığı seçimini kazandığı için tebrik etti.

asdlkfjsal

“İMAMOĞLU'NU CUMHURBAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ”

Bozbey, “Marmara Belediyeler Birliği CHP Delegeleri Toplantısı” etkinliğinde yaptığı konuşmada, Türkiye Belediyeler Birliği başkanlığında Ekrem İmamoğlu'na destek vereceğini şöyle duyurdu:

GNDQAnjW4AEm_5i

“Önümüzdeki 15-20 gün içinde yapılacak TBB kurultayında, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Marmara Belediyeler Birliği, Ege Belediyeler Birliği ve diğer belediye birliklerinin dayanışma içinde olmasını TBB'nin başında görmek istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızı orada TBB'nin başkanı olarak göreceğiz ve ekibinin yanında olacağız. “Türkiye'nin en ücra köşelerindeki belediyelerin sorunlarını çözmek, onlara destek olmak ve dayanışmayı artırarak bir ağ oluşturmak istiyoruz. Bilmenizi istiyoruz. Desteğimizle yanınızdayız Sayın Cumhurbaşkanım.”

MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKAN SEÇİLDİ (5)

HEM İMAMOĞLU'NUN HEM YAVAŞ'IN İSTEDİĞİNİ KONUŞUYORUZ

Kulis haberlerine göre hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hem de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, daha önce eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın başkanlığını yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği'nin yönetimini istiyor.

4564

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsrail katliamı: Üçüncü toplu mezarda 49 ceset bulunduİsrail katliamı: Üçüncü toplu mezarda 49 ceset bulundu
Bunun adı şerefsizliktir!  2 günlük bebeği dağ yoluna bıraktılarBunun adı şerefsizliktir! 2 günlük bebeği dağ yoluna bıraktılar
Türk Hemofili Derneği'ne Türk Hemofili Derneği “2024 Dünya Hemofili Federasyonu Başkanlık Ödülü”nü Aldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir