Göztepe Başkanı Rasmus Ankersen: “Buraya turist olarak gelmedik” – Son Dakika Spor Haberleri

Göztepe Kulübü Başkanı Süper Lig'e yükseldi Rasmus Ankersenbasın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ankersen, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, Süper Lig'de bulunmaktan büyük gurur duyduğunu söyledi.

Ankersen, Göztepe gibi büyük bir topluluğa ve İzmir'in güzel insanlarına hak ettiği hediyeyi vermiş olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.İzmir ve Göztepe Süper Lig'e çıkmayı kesinlikle hak ediyor. Şu anda gerçekten çok mutluyuz. Dün gerçekten özel bir atmosfer vardı. Burası her zaman böyle güzel anlara ev sahipliği yapıyor ve bu başarıyı kulübümüze armağan etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.“dedi.

“İKİNCİ BÖLÜM BAŞLIYOR”

Kulübün eski sahibi ve başkanı Mehmet Sepil'in hedefinin kulübü daha ileriye taşımak olduğunu vurgulayan Ankersen, şöyle konuştu:

“Mehmet Sepil, kulübe son 10 yılda çok büyük yatırımlar yaptı. Kulübün organizasyonu kesinlikle üst seviyedeydi. Mehmet Sepil gibi bir partner olmasaydı böyle bir yatırım yapmazdık. Başarıda onun payı var. Türkiye'nin Süper Lig'e yükselmesi kesinlikle çok önemli bir futbolcu, insanların futbola tutkuyla bağlı olduğu bir ülke. Bu yüzden buraya gelip burada neler başarabileceğimizi görmek istedik ve böyle bir yatırım yaptık. Süper Lig'e çıkmayı dün başardık, şimdi yolculuğumuzun ikinci kısmı başlıyor.”

Ankersen, fiziki çabaya dayanan ve iyi takımların yer aldığı 1. Lig'in zorluklarına şaşırdığını ancak 2 sezonda Süper Lig'e çıkmayı başardıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Artık Süper Lig'i öğreneceğiz. Oradaki rakiplerimize saygı duyacağız ve orada da başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

SOUTHAMPTON'E TRANSFER

Ankersen, Sport Republic'in bir parçası olan Southampton ile sürekli olarak birçok bilgi alışverişinde bulunduklarını belirterek, iki takım arasında oyuncu transferlerinin mümkün olabileceğini söyledi.

Bir futbol kulübünü geliştirmenin transferden çok daha farklı yolları olduğuna dikkat çeken Ankersen, şöyle konuştu:

“Türkiye'de bu transferler açısından yorumlanıyor ama ben çok farklı düşünüyorum. Göztepe'nin maksimum kapasitesine ulaşması, maksimum gücünü ortaya çıkarması için şu anda her şeyi en iyi şekilde ilerletmeye ve optimize etmeye çalışıyoruz. Tabii ki büyük isimler ve önemli isimler var. İnsanların aklında oyuncular var ama bizim için önemli olan doğru oyuncuyu ve Göztepe'ye maksimum katkıyı verecek oyuncuyu seçmek. Yöntemimiz büyük isimlerin peşinde koşmak değil, her şeyini verecek oyuncuları bulmak. “Hayır elbette bazı isimler var ama taraftarların en azından gördüklerinde çok sevinecekleri isimleri mutlaka Göztepe'ye getireceğimizin sözünü verebilirim. sahadalar.”

“ÖĞRETMENİMİZ KALACAK”

Ankersen, teknik direktör değişikliğinden hoşlanmadığını belirterek, şöyle konuştu: “Stanimir Stoilov'la uzun yıllar birlikte çalışıp projelerimizi birlikte hayata geçireceğimizi umuyorum. O geldiğinde zaten hedefimiz buydu ve aynen böyle olmasını istiyoruz. İyi gününde de kötü gününde de sonuna kadar tüm desteğim arkasında.“yorumunu yaptı.

Türkiye'yi Avrupa'da temsil ederek İzmir ve Göztepe'nin gururunu yaşatmak istediklerini kaydeden Ankersen, sözlerini şöyle tamamladı:

“Fakat futbolda bu tür tahminlerde bulunmak ve belli bir süre belirlemek elbette çok zor ama şunu söyleyebilirim. Artık ilk hedefimizi yakaladık, Süper Lig'e çıktık. Geçici bir takım olmayacağız. Biz Süper Lig'e turist olarak gelmedik, burada başarılı olmayı umuyoruz.” İmza atmak istiyoruz ama çok hızlı gitmeyeceğiz. Adım adım ilerleyeceğiz ve her şey nihai olacak. Bir hedef belirleyeceğiz. Buraya geldiğimizde hedefimize dün ulaşmıştık, şimdi yeni bir yolculuğa, Süper Lig yolculuğuna çıkıyoruz, umarım güzel günler bizi bekliyor.

“TÜRK FUTBOLU HEYECANLIDIR, BU ZAYIFLIK DEMEKTİR”

Son olarak Ankersen şunları söyledi: “Türk futbolu, içinde tutku ve duygu barındıran bir futbol dünyasıdır. Bu güzel olmakla birlikte aynı zamanda zayıf bir nokta olduğunu da söyleyebilirim. Çünkü futbol kulübü yönetmek her zaman aklınızı kullanmayı gerektirir. Duyguları çok fazla karıştırmamalısınız. Soğukkanlı beyinlerimizi Göztepe taraftarının tutkusuyla birleştirip çok güzel bir proje ortaya çıkaracağız” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir