Hakim Oktay Tabu uzun namlulu tüfeklerle poz verdi – Son Dakika Türkiye Haberleri

İzmir Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur, ofisinin yanındaki dinlenme odasında ruhsatlı silahlarını sergiliyor. Tabur'un ziyarete gelen hakim ve savcıların önünde silah zoruyla poz verdiği ve sosyal medyada paylaştığı Porsche Taycan'ın da çok konuşulduğu söyleniyor.

BirGün yazarı Timur Soykan, Tabur'a silahları ve arabasını sorduğunda “sorun değil” cevabını aldı. Soykan'ın “Hakimin Gösterisi Arsenal” başlıklı yazısının bir kısmı şöyle:

“1971 Elazığ doğumlu Hakim Oktay Tabur, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde görev yaptıktan sonra Haziran 2016'da İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığına atandı. Türkiye ile ABD arasındaki diplomatik kriz (.. .) Ocak 2021'de Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından İzmir Birinci Derece Yargı Komisyonu başkanlığına atandı.

PORSCHE TAYCAN ARABA VAR

Hakim Oktay Tabur'un İzmir Adliyesi'ndeki görkemli hayatı uzun süredir konuşuluyor. Oktay Tabur, Porsche Taycan kullanıyor ve zaman zaman bu lüks araçla mahkemelere geliyor.

Ancak asıl sürpriz, ilk kez yayınlayacağımız fotoğrafta… Söz konusu fotoğraf, Oktay Tabur'un ofisinin arkasındaki dinlenme odasında çekildi.

Dinlenme odasının metal panelinde 13 tabanca ve 7 uzun namlulu tüfek asılı. Oktay Tabur'la poz verenler ise; Hakimler ve Savcılar Yüksekokulu (HSK) Teftiş Kurulu Başkanı Osman Nuri Yiğit, HSK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet Şirin Işık ve Murat Gülaç… 2 Mayıs'ta İzmir Adliyesi'ni ziyaret eden HSK müfettişlerinin açılışı yapılmalıydı. Banyoda bu cephaneliği görünce inceleme başlattılar ama hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Konuyla ilgili görüşünü aldığım Oktay Tabur, silahların kendisine ait olduğunu doğrulayarak, “Banyom, tüm ruhsatlı silahlar benim silahımdır” dedi. “Uzun namlulu olanlar ruhsatlı av tüfeğidir” dedi.

Oktay Tabur, “Haberse haber yapabilirsiniz” diye konuştu ve şöyle devam etti: “Benim tereddüt edecek bir şeyim yok. Yargıtay Başkanı, Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı hepsi geldi. odamda bulunanların hepsi bunu beğenen ve takdirlerini gösteren insanlardı.'

“BORADA İŞLEM YAPIYORUM”

Porsche Taycan aracının sahibi olduğunu da doğrulayan Oktay Tabur, paranın nereden geldiği soruma şu şekilde yanıt verdi: 'Borsada işlem yapıyorum. Teşekkür ederim, paranın nereden geldiğine hiç şüphe yok. Mal beyanlarımız var. Aracımıza ne zaman ve nasıl el konulduğunu da Adalet Bakanlığına bildirdik. Herkesin bildiği ve herkesin farkında olduğu bir sorun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir