Hasat bitmek üzereydi ama hırsızlar çaldı: 12 dönümlük arsadaki fidanların tamamı çalındı ​​- Son Dakika Hayat Haberleri

Bugün İzmit Belediyesi tarafından 12 bin dönüm alana dikilen 25 bin çilek fidanının hasadı yapıldı ve elde edilen gelir ihtiyaç sahiplerine bağışlandı. Olay yerine giden yetkililer, çileklerin çalındığını tespit etti. İzmit Belediyesi hasat etkinliğini iptal etmek zorunda kaldı.

İzmit Belediyesi, Çayırköy İlçesi'nde hayata geçirdiği Çilek köyü projesinde hasada hazırlanıyordu. Vatandaşlarla birlikte arazi toplanmasından elde edilen gelir, ihtiyaç sahibi kız öğrencilere harcanacak. Hasat öncesi son hazırlıkları tamamlamak üzere bölgeye giden yetkililer, çilek kalmadığını fark etti. Etkinlik hırsızlık nedeniyle iptal edildi.

İzmit Belediyesi'nden yapılan açıklamada, “Bahçemizdeki telleri kesen kimliği belirsiz kişi veya kişiler, 25 bin çilek fidesinin dikildiği 12 dönümlük arsamızda çilek toplayarak ciddi bir hırsızlık yaptı. Biz de, ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz de var” dedi. Bu nedenle İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet'in katılımıyla gerçekleştirilecek olan çilek toplama etkinliği maalesef ertelenmiştir. Olayın faillerinin belirlenerek adalete teslim edilmesi için güvenlik güçleriyle temasa geçildi. “Öğrencilerimizin eğitimine katkımızı kesintisiz olarak sürdürmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yaşanan bu talihsiz olaydan dolayı tüm vatandaşlarımızdan özür diliyor, anlayışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Hasat etkinliğinin yeni tarihi mümkün olan en kısa sürede.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir