Hatay'da aile reisi mahallede cenaze yemeği düzenledi

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depreminde en büyük yıkımı yaşayan Hatay'da 31 Mart 2024 yerel yönetim seçimleri sonuçlandı.

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı 7 bin nüfuslu Sarıseki Mahallesi'nde yaşayan Muhtar Özcan Kaya, cenaze evinde yiyecek kalmayacağını düşünerek mahallenin her yerine posterler astı.

Muhtar Kaya'nın “Cenaze evinde yemek yenmez, yiyecekler alınır” yazılı pankartlarına mahalle sakinlerinden tam destek geldi.

Cenaze evindeki yemek masraflarını üniversite öğrencilerine burs olarak bağışlayabileceğini söyleyen Muhtar Özcan Kaya, toplumun derin yarasına dokunmak istediğini söyleyerek, şunları söyledi: “Toplumun reflekslerini bu şekilde harekete geçirmek istedim. Çünkü buradaki toplumun ekonomik ve sosyal sorunları var. Bu nedenle her cenaze evinde sanki klasik ve modaymış gibi yemek programları düzenlenmektedir. Örneğin yemek pişirme programları seyirciler için inanılmaz derecede külfetli hale geliyor. Bunu ortadan kaldırmak için bu pankartları astım. Bir yere yiyecek bağışlayacaksanız bunun maddi yönünü düşünün. “Firmamıza maddi kısmının burs şeklinde üniversite öğrencilerimize aktarılmasının da mümkün olduğunu belirttim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir