Instagram Gezinme Ayarları: Instagram gezinme ayarları nasıl yapılır?

Instagram, dünya çapında birçok kullanıcının ziyaret ettiği sosyal medya uygulamalarından biridir. Instagram uygulamasının en önemli bölümlerinden biri de Keşfet adı verilen bölümdür. Keşfet sayfasında kullanıcılar farklı gönderilerle karşılaşabilirler. Bu noktada kullanıcılar “Instagram Keşfet'te istemediğim şeyleri görüyorum” sorunuyla karşılaşabilirler. Bu sorun algılama ayarları değiştirilerek giderilebilir.

Instagram ayarları araştırıyor

Instagram uygulamasında en çok ziyaret edilen bölümlerden biri de Keşfet Sayfası adı verilen bölümdür. Bu sayfa kullanıcıların içeriğine ve ilgi alanlarına göre düzenlenmiştir. Kullanıcılar daha önce etkileşimde bulundukları gönderileri bu sayfada tekrar görürler. Bu gönderiler bir algoritma kullanılarak kullanıcılara gösterilir. Ancak bazen kullanıcıların Keşfet bölümünde gördüğü gönderiler, insanların beğendiği gönderiler arasında yer almayabiliyor.

Bu noktada Instagram Keşfet sorunu çözülüyor ve gündeme gelebilir. Instagram sosyal medya uygulamasının Keşfet sayfasında görüntülenen gönderiler, geçmişte başka kullanıcıların etiketlediği veya takip ettiği sayfalar nedeniyle kullanıcılarla ilgisi olmayan içerikler barındırabilir. Bu nedenle kullanıcılar Instagram Keşfet sorununun nasıl düzeltileceğine odaklanabilirler.

Instagram Keşfet ayarları nasıl yapılır?

Tüm dünyada oldukça popüler olan sosyal medya uygulaması Instagram'da kullanıcılar, arama kısmında Keşfet adlı bir bölüm görüyor. Keşfet sayfası, kullanıcıların daha önce beğendiği gönderilere göre düzenlenir. Ancak bazı kullanıcılar Keşfet sayfalarında sürekli aynı gönderileri görmekten sıkılabilir ve Instagram'ın Keşfet bölümünü kendi ilgi alanlarına göre uyarlamak isteyebilir.

Kullanıcılar, Keşfet bölümünde karşılaştıkları gönderileri, arama geçmişlerini temizleyerek veya yalnızca görmek istedikleri içerikleri düzenleyerek sıfırlayabiliyorlar. Bu bağlamda Instagram Keşfet ayarlarını değiştirmek isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikle sosyal medya platformu Instagram’a kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
  • Daha sonra Instagram profil sayfanıza gidin.
  • Daha sonra sayfanın altındaki “büyüteç” simgesine tıklayın. “Keşfet” bölümünü göreceksiniz.
  • Daha sonra görünmesini istemediğiniz bir gönderiyi seçin ve sağ üstte ardı ardına gelen üç noktaya tıklayın.
  • Üç noktaya tıkladığınızda karşınıza “İlgilenmiyorum, içerik tercihlerini yönet, bildir, gizle” gibi seçenekler çıkacak.
  • Bu seçenekler arasından seçim yapabilir ve keşfetme sayfasını ilgi alanlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Çorum!  Morgda gerçek ortaya çıktı: Mezar açılıp çıkarıldıYer: Çorum! Morgda gerçek ortaya çıktı: Mezar açılıp çıkarıldı
Öğretmen oğlunun bilgisini paylaştılar!  Elinden 120 gram altını alıp evi 2 milyon 250 bin liraya sattılar.Öğretmen oğlunun bilgisini paylaştılar! Elinden 120 gram altını alıp evi 2 milyon 250 bin liraya sattılar.
“Son aşamaya geldik” dedi ve açıkladı: “Ya akılları başlarına gelecek, ya da…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir