iPhone'umu Bul Kapalı: iPhone'umu Bul Nasıl Kapatılır?

Kullanıcılar genellikle iPhone'larını ve diğer Apple cihazlarını kaybettiklerinde, cihazlarını bulmayı kolaylaştıran “iPhone'umu Bul” özelliğini açarlar. Ancak iPhone'umu Bul özelliği herkesin favorisi olmayabilir ve bazen bu özelliği kapatmanız gerekebilir.

Bu özellik, kaybolan veya bulunamayan telefonunuzu kapalı olsa bile dışarıda, evinizde veya herhangi bir yerde bulmanızı sağlar. Ayarlar'daki Bul özelliğini, Bul uygulamasını kullanarak veya iCloud.com'daki “Bul” bölümünü kullanarak kaybolan aygıtlarınızı bulabilir ve mevcut konumlarını aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

iPhone'umu Bul'u nasıl kapatabilirim?

Günümüzde akıllı telefonunuzu kaybetmek kullanıcıların başına gelebilecek en kötü durumlardan biridir. Bu sorun sadece ekonomik değil, aynı zamanda çok sayıda kişisel ve hassas bilgi içeren cihazların başkalarının eline geçmesi durumunda gizlilik sorunu da yaratıyor.

Apple'ın kullanıma sunduğu iPhone'umu Bul özelliği sayesinde iPhone'ların yerini bilmek mümkün. Ayrıca iPhone'umu Bul özelliği aktifken başka bir kişi bilinen yöntemleri kullanarak cihazı geri yükleyemez. Bu, cihazın başka bir kişi tarafından kullanılamayacağı anlamına gelir. Bu nedenle iPhone'umu Bul özelliğinin önemli avantajları bulunmaktadır. Bazı istisnai durumlar dışında bu özelliğin aktif olarak kullanılması tavsiye edilir.

iPhone'umu Bul'un nasıl kapatılacağını merak edenlerin iPhone'umu Bul'u kapatmak için aşağıdaki adımları izlemesi gerekiyor:

  • iPhone'unuzun “Ayarlar” bölümüne gidin.
  • Menünün üst kısmındaki kişisel bilgiler bölümüne dokunun.
  • Burada “Bul” sekmesine tıklayın.
  • “iPhone'umu Bul” sekmesine gidin.
  • iPhone'umu Bul seçeneği gri renkte görünüyor.
  • Ayarlarınızın kaydedilmesi için Apple Kimliği bilgileriniz girilir.

Yukarıdaki adımları takip ederek iPhone cihazlarındaki iPhone'umu Bul özelliği geçici veya kalıcı olarak devre dışı bırakılabilir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Avcılar mobilya fabrikasında yangın çıktı!  Yabancı işçi engellendiAvcılar mobilya fabrikasında yangın çıktı! Yabancı işçi engellendi
Vatandaşlar fark etti!  İşte böyle kurtulduVatandaşlar fark etti! İşte böyle kurtuldu
Türkiye üzerinden türbülansa karıştılar!  Uçakta korku dolu anlar: Yaralılar varTürkiye üzerinden türbülansa karıştılar! Uçakta korku dolu anlar: Yaralılar var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir