İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri belli oldu! Cenazede açıkladılar…

Mahmud Efendi'nin vefatının ardından İsmailağa cemaatinin başına geçen Hasan Kılıç, kaldırıldığı hastanede dün hayatını kaybetti. 94 yaşında vefat eden Hasan Kılıç için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve Kılıç'ın çok sayıda yakını katıldı.

FIRI DOĞAN'IN YERİNE HASAN KILIÇ GETİRİLDİ

Cenaze namazının ardından İsmailağa cemaati adına konuşan İsmailağa Camii İmamı Salih Topçu, şunları söyledi: “Hasan Efendi dün vefat etti. Ancak daha önce Hasan Efendimizin tasvip ve tavsiyesi ile cemaatimizin başında cenaze namazını kıldıran, yaşı itibariyle emekli olduktan sonra İsmailağa Camisi'nde imamlık yapan Muhterem Hocamız Fikri Doğan aday gösterildi. Hasan Efendimiz'in yerine halife olarak atandık. Bunu tüm camiamıza duyuruyorum” dedi. Böylece Hasan Kılıç'ın ardından İsmailağa Camisi'nin emekli imamı Hatibi Ahmed Fikri Doğan, İsmailağa cemaatinin başına getirildi.

3

USLU CEMAAT BAŞKANI İLAN EDEN CÜBBELİ AHMET HOCA, CENAZE NAMAZINI AVLU DIŞINDA KINDI.

Cenaze törenine Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de katılarak cami avlusu dışında namaz kıldı. Ünlü, namazın ardından camiden ayrıldı. Ahmet Mahmut Ünlü o anların fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı. Öte yandan Kılıç'ın ölümünün ardından cemaatin yeni liderini kendi içinden seçeceği iddia edilirken, Cübbeli Ahmet Hoca sosyal medya hesabından bir video yayınladı. “Rahmetli efendimiz Hasan Efendi'den sonra Mahmud Efendi'nin elçilerinin emiri olarak kime itaat edelim?” Bu başlıkla yayınlanan videoda Cübbeli Ahmet Hoca, Denizli Milletvekili İbrahim Uslu'yu İsmailağa cemaatinin yeni şeyhi ilan etti.

YEMENİ OKULU ABDÜLMECİD MERKEZİNDE CENAZE NAMAZI KINILDI

Dünya Müslüman Alimler Birliği'nin kurucularından Yemenli alim Prof., Hasan Kılıç'ın Fatih Camii'ndeki cenazesinde hayatını kaybetti. Dr. Şeyh Abdülmecid Zindani'nin cenaze namazı da kılındı. Alimler ve Medreseler Birliği Başkanı Enver Kılıçaslan, Zindani'nin ölüm haberini sosyal medyada paylaştı: “Şeyh Abdülmecid Zindani'nin vefat haberini asrımızın önde gelen alimlerinden büyük bir acıyla öğrendim. Başta ailesi ve ilim camiası olmak üzere tüm Müslümanlara Allah rahmet eylesin.” “Mekanı cennet olsun” mesajıyla duyurdu.Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Fatih Erbakan'dan "Şu anda Cumhur İttifakı'nın bir parçası mısınız?" Sorunun cevabı: Fatih Erbakan: “Şu anda Cumhur İttifakı'nda mısınız?” Sorunun cevabı: “Sanırım hayır”
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüşecekCumhurbaşkanı Erdoğan yarın Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüşecek
Bakan Uraloğlu açıkladı: X henüz Türkiye'ye temsilci atamadı, bant daraltma da gündemimizde.Bakan Uraloğlu açıkladı: X henüz Türkiye'ye temsilci atamadı, bant daraltma da gündemimizde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir