İsrail İşkence Kampı: Sde Teiman! Korkunç itiraflar! “İnsanlıklarını elinden aldılar”

İsrailli çalışanlara göre askeri tesis ikiye ayrılıyor: Gazze'den getirilen Filistinlilerin tutulduğu kapalı alanlar ve yaralıların yataklara bağlı yattığı sahra hastanesi. Tesis çalışanlarının CNN ile paylaştığı görüntülerde, gözaltındaki Filistinlilerin dikenli tellerle çevrili alanlarda tutulduğu, kağıt inceliğinde şilteler üzerinde zorla oturtulduğu ve gözleri bağlı olduğu görülüyor.

KELEPÇEDEN AÇILAN YARALAR NEDENİYLE UZUVLARINI KESTİLER

Çalışanlardan biri, gözaltına alınan Filistinlilerin birbirleriyle konuşmasının yasak olduğunu belirtirken, doktorların sürekli kelepçeleme nedeniyle yaralılardan bazılarının uzuvlarını kestiğini, bazı tıbbi işlemlerin tecrübesiz veya uzman olmayan doktorlar tarafından yapıldığını da söyledi. .

333

Gardiyanlara, “sorun çıkardıkları” iddia edilen kişileri ayırmaları ve cezalandırmaları emrinin verildiğini iddia eden bir çalışan, şunları söyledi: “Bize onların (Filistinlilerin) hareket etmelerine veya konuşmalarına izin verilmediği söylendi. Her zaman ayakta oturmak zorundaydılar. pozisyon” dedi.

“İNSANLIĞINI ORTAYA ÇIKARDILAR”

“Sde Teiman”da sağlık görevlisi olarak çalışan bir çalışan da tesisin sahra hastanesindeki durumu anlattı.

Yaralıların bebek bezleri taktıklarını, yataklara bağlı yattıklarını ve samanlarla beslendiklerini iddia eden İsrailli sağlık yetkilisi, “Onlar (Filistinliler) insanlıklarını ellerinden aldılar” dedi. Dedi.

777

Başka bir çalışan, Filistinliler üzerinde genellikle anestezi kullanmadan tıbbi işlemler yapmasının emredildiğini söyledi ve şunları söyledi: “Hastalara tamamen uzmanlığımın dışında olan küçük tıbbi işlemler yaptım.” dedi.

“İNSANLARIN MUAYENE VE AŞAĞILANMA DAVRANIŞLARINA ŞAHİT OLDUM”

İsrail tarafından gözaltına alınarak gözaltı merkezlerinden birine gönderilen Filistinlilerden Dr. Muhammed el-Ran, kavurucu çöl sıcağında ve soğuk gecelerde hayatta kalmaya çalıştığını anlattı.

İsrail saldırıları sonrasında kapatılan Endonezya hastanesinin cerrahi ünitesinde çalışan Al-Ran, Al-Ehli Baptist Hastanesi'ndeki üçüncü çalışma günü olan 18 Aralık 2023'te gözaltına alındığını söyledi.

2222

Al-Ran, kıyafetlerinin çıkarıldığını, gözlerinin ve bileklerinin bağlandığını, ardından bir kamyonun arkasına atıldıklarını ve neredeyse çıplak Filistinlilerin tesise götürülmek üzere üst üste yığıldığını kaydetti.

44 gün boyunca gözaltı merkezinde tutulan Al-Ran, şunları söyledi: “Göz bağımı çıkaran insanların gördüğü muameleye, aşağılayıcı davranışlarına, bizi nasıl insan olarak değil de hayvan olarak gördüklerine şahit oldum”. dedi.

4444

27 FİLİSTİNLİ İŞKENCEDEN ÖLDÜ

İsrail gazetesi Haaretz, Mart ayında, İsrail tarafından 7 Ekim'den bu yana gözaltına alınan 27 Filistinlinin askeri tesislerde öldüğünü ve birçoğunun darp, kötü muamele ve tacize maruz kaldığını yazdı.

Gazetede, İsrail güçleri tarafından gözaltına alınan Filistinlilerin “Sde Teiman” ve “Anatot” adlı askeri tesislerde veya İsrail sınırlarında yapılan sorgulamalar sırasında öldüğü belirtiliyor.

5555

UNRWA: İSRAİL GÖZALTI MERKEZLERİNDE TUTUKLANAN FİLİSTİNLİLER KÖTÜ MUAMELEYE MARUZ KALDI

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'nın (UNRWA) Mart ayında yayınladığı raporunda, İsrail gözaltı merkezlerinde tutulan Filistinlilerin dayak ve cinsel saldırı gibi kötü muameleye maruz kaldığı bildirildi. .

Raporda bildirilen kötü muamele yöntemlerinin arasında; dayak, tutuklulara ve ailelerine zarar verme tehdidi, köpek saldırıları, kişinin onuruna hakaret ve aşağılama, su, yiyecek, uyku ve temizlikten mahrum bırakma, gözaltında tutulan kişilere ve ailelerine zarar verme tehdidi gibi davranışların yer aldığı kaydedildi. mahkumların üzerine işemek.Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Erdoğan'dan Seawolf egzersiz mesajı!Erdoğan'dan Seawolf egzersiz mesajı!
Karar gündemde!  Zorlu'e yanıt veriyorsun Karar gündemde! Zorlu'e yanıt veriyorsun
Yabancılarla ilgili haberler gündemdeydiYabancılarla ilgili haberler gündemdeydi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir