İsrail yeterince kan alamıyor! Bu kez Nusayrat mülteci kampı ve sivillerin konakladığı okul vuruldu.

Hükümetin Gazze'deki basın bürosunun Telegram hesabından yayımlanan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Nusayrat mültecilerinin ikinci bölgesinde onlarca yerinden edilmiş insanın sığındığı bir okulu bombalayarak korkunç bir katliam yaptığı belirtildi. kamp.

EN AZ 39 KİŞİ YAŞIYOR

Açıklamada, saldırı sonucu hayatını kaybeden 39 kişinin cenazelerinin Aksa Şehit Hastanesi'ne ulaştığı ve onlarca yaralının getirildiği belirtilirken, hastanenin kapasitesinin üç katı yaralı ve hastalarla dolu olduğunun altı çizildi. . . Ölü ve yaralıların hastaneye kaldırılma işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada İsrail'in bu katliamlardan dolayı işlediği soykırım suçu kınanıyor. Açıklamada, Amerika'nın İsrail'in yanında yer alması ve bu soykırımın silah ve askeri destek sağlayarak sürdürülmesine yeşil ışık yakılması kınanıyor.

Açıklamada, insanlığa ve uluslararası hukuka karşı işlenen bu suçlardan tamamen İsrail ve Amerikan yönetiminin sorumlu olduğu belirtilerek, tüm dünyaya bu suçları ve Gazze Şeridi'ne yönelik İsrail-Amerikan saldırılarını kınama çağrısı yapıldı.

Açıklamada, uluslararası topluma, Birleşmiş Milletlere ve tüm uluslararası kurum ve kuruluşlara, Gazze Şeridi'nde sivillere, çocuklara ve kadınlara yönelik soykırımın durdurulması için İsrail'e baskı yapılması çağrısında bulunuluyor.

Açıklamada ayrıca uluslararası topluma, Gazze Şeridi'nde sivillere yönelik bu günlük katliamlara ve soykırımlara katılan İsrailli ve Amerikalı savaş suçlularının yargılanması çağrısında da bulunuldu.

(AA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Son dakika!  Erdoğan-Özel görüşmesinin tarihi belli oldu: 11 HaziranSon dakika! Erdoğan-Özel görüşmesinin tarihi belli oldu: 11 Haziran
Suikast İstanbul'da “usta” cinayeti! Taksiden inip kurşun sıktı.
F-16 Açıklaması: Bugün önemli bir adım atıldıF-16 Açıklaması: Bugün önemli bir adım atıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir