İsrail zulmüne büyük tepki: ABD'deki Gazze protestoları hızla yayılıyor!

ABD'nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi'nde yönetim ile öğrenciler arasında Gazze protestosu nedeniyle gerginlik devam ederken, İsrail saldırılarına karşı öğrenci protestoları diğer üniversitelere de sıçradı. Öğrenciler, üniversitelerin İsrail ile bağlantısı olan şirketlerle mali bağlarını kesmesini talep ediyor. Öğrenciler, İsrail'de veya İsrailli kuruluşlarla iş yapan şirketlerin Gazze'de devam eden savaşta suç ortağı olduğunu ileri sürüyor ve bu şirketlere yatırım yapan üniversitelerin de suça bulaştığını söylüyor.

BEYAZ SARAY MUHABİRLERİ DERNEĞİ YEMEĞİNDE PROTESTO

Ünlülerin, politikacıların, ABD başkanının ve basın mensuplarının katıldığı Beyaz Saray Muhabirleri Derneği'nin yıllık yemeğini Filistinli destekçiler protesto etti. Savaş karşıtı sivil toplum kuruluşu CodePink'in düzenlediği protesto için göstericiler, ellerinde Filistin bayraklarıyla Washington Hilton Oteli'nin önünde toplandı.

veya

NEW YORK ÜNİVERSİTESİ

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için kamp kuran New York Üniversitesi öğrencilerinin kampüsteki protestoları devam ediyor.

P

GEORGE WASHINGTON ÜNİVERSİTESİ

Protestoların yaşandığı bir diğer yer ise George Washington Üniversitesi oldu. George Washington Üniversitesi öğrencilerinin İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı kampüsteki protestoları devam ediyor.

R

MICHIGAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Michigan Eyalet Üniversitesi öğrencileri kampüste kamp kurarak protestolarına devam ediyor.

Sen

STANFORD ÜNİVERSİTESİ

Stanford Üniversitesi öğrencilerinin protestoları kampüsün Beyaz Plaza Meydanı'nda devam ediyor.

w

GAZZE'Lİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN TEŞEKKÜR

Gazze Şeridi'ndeki sağlık çalışanları, ABD ve Avrupa'daki üniversite öğrencilerinin Filistin'e destek amacıyla gerçekleştirdiği eylemlere teşekkür gösterisi düzenledi.

Evet

Gazze Hükümeti Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, onlarca sağlık çalışanı Deir Belah'taki Aksa Şehitleri Hastanesi'nde toplanarak Gazze'deki soykırıma tepki ve Filistin'e destek amacıyla protesto gösterisi yapan öğrencilere teşekkür etti.Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Antalya'da huzurevinde vahşet!  65 yaşındaki adam katliam girişiminde bulundu: 2 ölü, 1 yaralıAntalya'da huzurevinde vahşet! 65 yaşındaki adam katliam girişiminde bulundu: 2 ölü, 1 yaralı
Pakistanlı kadın boynu ve 3 parmağı kesilmiş halde ölü bulunduPakistanlı kadın boynu ve 3 parmağı kesilmiş halde ölü bulundu
Dilan Polat mahkeme kararının ardından adeta çıldırdı!  Cezaevinde intihara teşebbüs etti: Vücudunda kesikler var...Dilan Polat mahkeme kararının ardından adeta çıldırdı! Cezaevinde intihara teşebbüs etti: Vücudunda kesikler var…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir