İsrail'e bor ihracatına ilişkin belgeyi paylaşan Fatih Erbakan, Erdoğan'a çağrıda bulundu: Kurtulun bu vebadan!

YRP lideri Erbakan, “Yetkililere bir kez daha bu beladan bir an önce kurtulmaları çağrısında bulunuyoruz” dedi. dedi.

REKLAM

Yerel seçimlerde oy oranını önemli ölçüde artıran Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, bu kez İsrail'e bor madeni ihracatı sayesinde iktidara gelmekle kendini suçladı.

Seçim kampanyası sırasında AK Parti hükümetinin İsrail'le ticari ilişkilerini eleştiren Erbakan, bu kez Yahudi devletine bor ihracatına ilişkin gazeteci Metin Cihan'ın yayınladığı belgeyi sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Türk varlık fonu şirketlerinden Eti Maden'in 23 Mart'ta İsrail'deki Gübre ve Kimyasallar şirketine bor cevheri gönderdiğini gösteren belgeyi paylaşan Erbakan, şunları söyledi: “Yetkililerden bir kez daha bu beladan kurtulmalarını rica ediyoruz. mümkün olur olmaz”. mümkündür.” dedi.

Metin Cihan'ın yayınladığı belgeyi sosyal medya hesabından paylaşan Erbakan, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığına doğrudan bağlı Türkiye Varlık Fonu şirketlerinden ETİ Maden'in 21 ton bor cevheri ihraç ettiğini belirten belge” Seçimlerden bir hafta önce İsrail'e borik asit formu verilmişti.” “Yeniden Refah Partisi olarak yetkililere bir kez daha sesleniyoruz: Bir an önce bu beladan kurtulun.” dedi.

Gazeteci Metin Cihan'ın ortaya çıkardığı belge nedir?

Savaşın başlangıcından bu yana Türkiye'nin İsrail ile ticaretine ilişkin belgeleri sosyal medya hesabından paylaşan Gazeteci Metin Cihan, 7 Ekim'de bu kez Türkiye Varlık Fonu şirketi ve aynı zamanda İsrail'e de hizmet veren büyük bir şirket olan Eti Maden ile paylaştı. orduya gübre ve kimyasalların nakliyesinden bahsetti.

Cihan'ın paylaştığı bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Türk varlık fonu şirketi Eti Maden, 23 Mart 2024'te Gübre ve Kimyasallar'a 25 kilogramlık paketlerde toplam 21 ton bor cevheri gönderdi.

Bor madeninin 23 Mart 2024'te Gemlik limanından yüklendiğini yazan Cihan, sevkiyatın 29 Mart 2024'te İsrail'in Ashdod limanına, 1 Nisan'da da Hayfa limanına ulaştığını ve teslimatın gerçekleştirildiğini söyledi.

Sevkiyat belgesi olduğunu öne sürdüğü belgeyi paylaşan Cihan, haberi duyurduğu sosyal medya paylaşımında “Bu, Gazze'deki katliam devam ederken devletimizin İsrail ile doğrudan ticaret yaptığının belgesidir” diyerek, şunları söyledi: İsrail'e giden gemilerin katledilmesi ve ikiyüzlülüğü için dua ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir