İsrailli bakanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almasına Türkiye'den sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ın sosyal medya platformunda Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yaptığı paylaşıma ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, İsrail Dışişleri Bakanı Katz'ın paylaşımının “ciddi ve düşük seviyeli bir açıklama” olduğu vurgulandı.

“TÜRKİYE zulmünü yüksek sesle dile getirmeye devam edecek”

Açıklamada ayrıca şunlara dikkat çekildi:

“Gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya koyan Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail hükümetinin zihniyetinin göstergesidir. İsrail hükümetinin tüm üyeleri mutlaka adalet önünde hesap verecektir. Türkiye korkusuzca hesap vermeye devam edecektir. İsrail'in Filistin halkına uyguladığı zulmü yüksek sesle dile getirin.”

ÖMER ÇELİK: “BU DÜŞÜK DÜZEYLİ AÇIKLAMALAR YOK”

AK Partili Çelik, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda şunları söyledi: “İsrail Dışişleri Bakanı, Cumhurbaşkanımıza ve Türkiye'ye yönelik alçak düzeyli açıklamalarını sürdürdü. Katliam politikası mensuplarının yaptığı bu alçak düzeyli açıklamalar geçersizdir. ve geçersiz.” bu boş. Netanyahu hükümetinin soykırım barbarlığıyla hareket ettiğini teyit ediyoruz.” “Bu durum elbette bu katliam ağını rahatsız ediyor. Cumhurbaşkanımız, Filistin halkının tüm uluslararası platformlarda en üst düzeydeki bu soykırım ağına karşı insanlığın ve küresel vicdanın sesidir.”

İsrail Dışişleri Bakanı Katz, X sosyal medya platformunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını paylaştı.

Kaynak: AA

Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İzmir'de tekstil deposunda yangın!  1 kişi yaralandıİzmir'de tekstil deposunda yangın! 1 kişi yaralandı
İsrailliler Netanyahu'nun istifasını istemek için yeniden sokaklara çıktı!  Polis göstericilere sert müdahale ettiİsrailliler Netanyahu'nun istifasını istemek için yeniden sokaklara çıktı! Polis göstericilere sert müdahale etti
İğrenç kaza!  Cinsel organını çıkarıp genç kıza mastürbasyon yaptıİğrenç kaza! Cinsel organını çıkarıp genç kıza mastürbasyon yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir