İstanbul'da İranlı öğretmen skandalı! Özel okulu karıştıran taciz olayı! Öğrenciler konuştu, veliler isyan etti

İstanbul'da özel bir okulda İranlı öğretmen skandalı… Olay, Çekmeköy'de bir özel okulun kampüsünde meydana geldi. BG isimli İranlı yaklaşık 3 ay önce bu okulda İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Görevi süresince 1. sınıftan 4. sınıfa kadar tüm öğrencilere ders verdi. Geçtiğimiz hafta üç çocuk öğretmenlerinin yanına giderek G.'nin cinsel tacizine uğradıklarını anlattı.

SORUŞTURMA BAŞLADI

Konuyla ilgili idari soruşturma başlatıldı, sorun polise bildirildi ve öğretmenin iş sözleşmesi feshedildi. Ancak diğer velilere bu durum hakkında bilgi verilmedi. Olay, veli gruplarında çıktı. Çocuklarını sorgulayan veliler, öğretmen dehşetini çocuklarının da yaşadığını öğrendi. Anne-baba Çekmeköy Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak olayı anlattı.

ANNE-BABA KALKIN, OKULA GİDİN VE HESAP İSTEYİN

Bugün 100 ebeveyn okula gitti ve “onları sorumlu tuttu.” Ancak okul müdürü şüphelinin iş sözleşmesini feshettiğini açıkladı. Ancak okul yönetiminden kendilerine bilgi verilmediğini söyleyen bir grup veli, okul önünde nöbet tuttu.

“Kazayı veli grubundan öğrendik”

Halk TV'nin haberine göre; Bir başka veli ise şunları söyledi: “Bu öğretmen çocukların mahrem yerlerine dokundu ve bunları kaydetti. Çocukları banyoya götürüp onların mahrem yerlerine dokundu. Olayla ilgili şikayette bulunuldu. Ancak okul yönetimi bize herhangi bir bilgi vermedi. Bu olay ebeveyn gruplarında tartışıldığında birden fazla mağdur çocuğun olduğu ortaya çıktı. 30'dan fazla çocuk da benzer iddialarda bulunuyor. Ama öğretmen orada değil. Okul müdürü polise haber vermiş olsaydı şüpheli durdurulup tutuklanacaktı. Ama o öğretmenin şu anda nerede olduğunu bilmiyoruz. Bugün okul müdürüyle buluştuk. Öğretmenin iş sözleşmesi feshedildi. “Bu yeterli değil” dedi.

“ÇOCUKLARIMI DİZ ÜZERİNE OTURTURDU”

Bir başka veli ise şunları söyledi: “İki çocuğum bu okula gidiyor. Dün bu olayı onlara sorduğumda ikisi de konuşmaya başladı. “Öğretmenin onları kucağına oturtmak konusunda ısrar ettiğini anlattı” dedi.

'SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ'

Okul yetkilileri, sorunun polise bildirildiğini belirterek şunları söyledi: “Bu olayla ilgili gereken her şeyi yaptık. Bütün çocuklar bizim çocuklarımızdır. Asla göz yumamayız. “Süreci takip edeceğiz”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de yaşanan vahşeti doğrulayarak şunları söyledi: “Öğretmenin okulla ilişkisi okul yönetimi tarafından kesildi. Ayrıca konuyla ilgili inceleme ve soruşturma yürütmek üzere bir müfettiş görevlendirildi” dedi.Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İşlemedikleri suç kalmadı!  181 kişi yakalandıİşlemedikleri suç kalmadı! 181 kişi yakalandı
24 yıl sonra seferberlikte yeni dönem!  Erdoğan imzaladı24 yıl sonra seferberlikte yeni dönem! Erdoğan imzaladı
Bağcılar'da kıyamet koptu!  4 polis ve 1 korucu yaralandıBağcılar'da kıyamet koptu! 4 polis ve 1 korucu yaralandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir