“İsteseydik CHP'ye en az 10 milletvekili gelirdi” Ankara'da kulisleri sarsan sözler! İYİ Partililerden tepki geldi…

CHP ile İYİ Parti arasındaki gerginlik dikkat çekti. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'ın sözleri tartışmalara yol açtı. “İsteseydik İYİ Parti'den CHP'ye en az 10 milletvekili gelirdi ama bizim derdimiz puan toplamak değil” dedi. İYİ Partililerin tepkisi anında geldi.

TV100'de yayınlanan Cansu Canan Özgen ile Özgür Anlatım programında CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, TV100'e özel açıklamalarda bulundu. Özgen, Günaydın'ın açıklamalarını canlı yayınladı.

Günaydın, İYİ Parti'den CHP'ye geçmek isteyen en az 10 milletvekilinin bulunduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

CHP'DEN GÜNAYDIN: SORUNUMUZ PUAN DEĞİL

“Günaydın, 'Eğer isteseydik bugün CHP'ye İYİ Parti'den en az 10 milletvekili gelirdi. Ama bizim derdimiz puan almak değil. CHP olarak vatandaşın sorunlarını gündeme getirmeye, çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bugün organize olduk. Hayrabolu'da güzel bir tahıl mitingi” dedi.

İYİ PARTİ'DEN TEPKİ: BU AÇIKLAMALARIN NEZARET OLMAMASINI KINIYORUM

İYİ Parti cephesinden CHP Günaydın'ın açıklamalarına tepki anında geldi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Buğra Kavuncu, Günaydın'ın sosyal medya hesabındaki sözlerine şu sözlerle tepki gösterdi:

“CHP'li bir grup başkan yardımcısının 'İsteseydik İYİ Parti'den en az 10 milletvekili CHP'ye gelirdi ama biz puan peşinde değiliz' açıklaması ne siyasi etiğe, ne de iradeye atfedilebilir. CHP'nin milleti siyasi olarak mahvetmesi, öncelikle o iradenin zedelenmesi anlamına gelir.” “Türkiye yıllardır kibir, bencillik ve kabadayılığa maruz kalırken aynı alışkanlığın burada da görülmesi endişe vericidir. Bu kaba açıklamaları kınıyorum.”

“SİYASET AYRICA KÜÇÜK BİR KARAR VE NEZAKETTİR”

Günaydın'ın açıklamalarına bir başka tepki de İYİ Parti teşkilat başkanı Hasan Toktaş'tan geldi. Günaydın'ın “Siyaset sadece gol atmak değildir, aynı zamanda edep ve nezakettir” şeklindeki açıklamasına değinen Toktaş, şunları söyledi:

“Doğru. Siyaset sadece puan almak değildir, biraz edep, biraz nezaket ve aslında ülke idealidir. İktidarın zehirlenmesine kapıldığınızda siyasi nezaketten vazgeçersiniz Sayın Gökhan Günaydın. Bu açıklamanızı üzüntüyle kınıyorum.”

3
Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul çıkış noktalarında trafik yoğunluğu!  Bazen durduİstanbul çıkış noktalarında trafik yoğunluğu! Bazen durdu
Kurban Bayramı öncesi yağmur uyarısı!  Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı öncesi yağmur uyarısı! Bayramda hava nasıl olacak?
Yeni bir temel doğuyor!  Resmi Gazete'de yayınlandıYeni bir temel doğuyor! Resmi Gazete'de yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir