Mansur Yavaş'ın “yerel seçim” değerlendirmesi: “Cumhur İttifakı'nın belediye başkanını arayacağız” – Son Dakika Siyaset Haberleri

Tekrar Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş seçildi. Seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Yavaş, şöyle konuştu: “Artık daha çok belediye başkanımız var. Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu anlatmaya çalıştık. Beton ve plastiğin insana hiçbir faydası olmadığını, belediyenin asıl görevinin vatandaşın her türlü sorununu çözmek olduğunu anlattık. … Biz bunu seçim döneminde rakiplerimize anlatamadık ama halk sandıkta anlattı.”

Yoğun bir seçim dönemi geçiren, 44 miting düzenleyerek 25 ilçeyi ziyaret eden ABB Başkanı Yavaş, seçim çalışmalarını şöyle değerlendirdi:

“Artık belediye başkanlarımız çoğaldı. İyi gitti, amacımızı anlattık. Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu anlatmaya çalıştık. Beton ve plastiğin halka hiçbir faydası olmadığını, belediyenin asıl görevinin çözüm üretmek olduğunu anlattık. “Bu tür belediyeciliğin ülke geneline yayılmasını temenni ediyoruz.”

“EYLÜL AYINDA TURGUT BEY’İN ÇOK ÖNÜNDE KEÇİÖREN’E ÇIKIYORUM”

Yavaş, ilk ve son mitingini rakibi Turgut Altınok'un belediye başkanlığı yaptığı Keçiören'de gerçekleştirdi.

Yavaş, 10'a yakın oy farkıyla kazandığı Keçiören seçimleriyle ilgili şunları söyledi:

“Bütün ilçelerimizi iki kez ziyaret ettik. Eylül ayında yaptığımız ankette Keçiören'in kazanacağına inanıyordum. Ancak uygun aday bulamadık. Birçok adaya 'haydi' dememize rağmen bu olmadı. ama en sonunda yanıma gelip bana bir anket daha yaptıran Mesut Özarslan. Anketi görünce kazanabileceğini anladı. Çünkü eylül anketinde Keçiörenli Turgut Bey'in çok önündeydim.” Bu umuda inanan bir aday arıyorduk. Sonunda Mesut Belediye Başkanı'nı bulduk. Çok işe yaradı, biz de seçmenlere bir sinyal olarak ilk olarak Keçiören'den başladık. Daha sonra sona geldik. Orada da çekim yaptık. Ama kazandığımız için mutluyum: Şu anda Türkiye'nin birçok ilinden daha fazla nüfusa sahip olan Keçiören Belediyesi'ni bu şekilde farkla kazandık.

Etimesgut'u da büyük farkla kazandık. Gölbaşı'nda kazandık, Polatlı'da kazandık, liste uzayıp gidiyor. Umarım 25 ilçenin 25'inde tekrar kazanır, neden aday olmadığımı söyleyeyim.”

“İTTİFAK BELEDİYE BAŞKANI PUBLICA'YI ÇAĞIRACAĞIZ”

Yavaş, bundan sonra izleyecekleri yol hakkında da şunları söyledi:

“25 belediye başkanıyla yeniden meclisteyiz, ben de başbakanım, 16 belediye başkanım da var. Cumhur İttifakı'nın 8 belediye başkanına ve bağımsız belediye başkanına da aynı çağrıyı yapacağız, 'Bir araya gelin, birlikte hareket edelim' diyeceksiniz. Ankara'yı yönetin”. Öyle olsa bile umarım kabul ederler. Eğer yaparlarsa çok memnun olacağız. Ama yapmasalar bile sorun değil çünkü parlamentoda çoğunluğa sahibiz. Yıllardır yaptığımız şikâyeti Ankara halkı gördü, değerlendirdi ve bizimle işbirliği yapmayan tüm belediye başkanlarını sandıkta cezalandırdı. Umarım 8 arkadaşımız da bizimle iş birliği yapar ve Ankara'da hep birlikte eğleniriz. sert.”

“YOLSUZLUK VE HIRSIZLIK YAPMAYACAĞIZ”

Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan şu ifadeleri kullandı:

“Mutluyuz, gururluyuz. Keçiören'e hizmet için geldik. Mansur Yavaş belediyeciliğini ortaya koyan sloganla geldik. Böyle devam edeceğiz. Evsizin, yoksulun, yoksulun, emeklinin yanında olacağız. Halkımıza bir sözümüz var: Yolsuzluğa, hırsızlığa izin vermeyeceğiz ve ortaya koyduğumuz 60 talebin yerine getirilmesi için elimizden geleni yapacağız.”Projenin sözünü de gerçekleştirmeye niyetliyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir