Meksika'da kaybolan üç turistin cesedi bulundu

Meksikalı yetkililer, geçen hafta sonu Baja California'da kaybolan iki Avustralyalı ve bir Amerikalının cesetlerinin bulunduğunu duyurdu.

REKLAM

Savcılık, kayıp turistleri arama çalışmaları sırasında cesetlerin bulunduğunu ve olayla ilgili sorgulanan 3 kişinin tutuklandığını söyledi. Cesetlerin Ensenada kentinde ulaşılması zor bir bölgede bulunduğu bildirildi.

Ölen turistlerin Meksika'ya kamp yapmak ve sörf yapmak için giden Avustralyalı iki kardeş Jake ve Callum Robinson ile Amerikalı Jack Carter Rhoad olduğu anlaşıldı.

Savcı María Elena Andrade Ramírez, terk edilmiş çadırlarla birlikte bulunan delillerin gözaltındaki üç kişiyle bağlantılı olduğunu söyledi. Gözaltına alınan zanlıların adam kaçırma suçundan arandığı öğrenildi.

Ramirez, turistlerin kaldığı bölgede uyuşturucu kartellerinin faaliyet gösterdiğini ancak halen tüm olasılıkları değerlendirdiklerini söyledi.

Kayıp Avustralyalıların annesi Debra Robinson, 27 Nisan'dan bu yana kendisinden haber alınamadığını söyleyerek Çarşamba günü Facebook sayfasından çocuklarını bulmak için yardım istedi.

2015 yılında Adam Coleman ve Dean Lucas adlı iki Avustralyalı sörfçü, Baja Yarımadası'ndan Cortez Denizi olarak da bilinen Kaliforniya Körfezi'nin batısındaki Sinaloa eyaletinde öldürülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir