MGK toplantısı sona erdi! Açıklamada terörle mücadele vurgusu: “Oldu bittilere fırsat verilmeyecek”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan MGK toplantısı yaklaşık 3 saat 40 dakika sürdü. Açıklama, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen MGK toplantısının ardından açıklandı.

ALINAN KARARLAR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından sosyal medyada paylaşılan açıklamaya göre, toplantıda başta milli birlik, beraberlik ve bekaya yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla mücadele edeceğiz. Terör örgütleri PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ'ın gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin Konsey'e bilgi sunuldu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler paylaşıldı:

“Toplantıda;

  1. Başta PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütü olmak üzere milli birlik, beraberlik ve bekamıza yönelik her türlü tehdide ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla, kararlılıkla ve başarıyla yürütülen operasyonlara ilişkin kurultayına bilgi sunuldu. kuruluşlar.

  2. Ülkelerimiz arasındaki sözleşme temellerinin genişletilmesiyle komşumuz Irak'la koordinasyon ve iş birliğimizin daha ileri seviyelere taşınacağının altı çizilirken, güvenlik alanında sağlanacak somut ilerlemenin ortak çabalarımızı güçlendireceği belirtildi. Bölgemizin kalkınması için.

  3. Irak ve Suriye'de fethedilen toprakları terör yuvası haline getiren PKK/KCK-PYD/YPG ve kendisine verilen desteğin bölgemizde tüm unsurlarıyla birlikte ortadan kaldırılacağı, hiçbir fırsat verilmediği vurgulandı. Milli güvenliğimizi ve komşularımızın toprak bütünlüğünü ihlal edecek her türlü oldu bittiyle karşı karşıya kalacağız.

  4. Uluslararası hukuktan kaynaklanan sorumluluklarını hiçe sayarak Gazze'de katliamlarına devam eden İsrail'in insanlığa karşı işlediği suçlara son verilmesi için dünya çapında yükselen seslerin bastırılmasına yönelik uygulamalar; Bu durumun hukukun üstünlüğünü, demokrasiyi ve ifade özgürlüğünü savunduklarını iddia edenlerin samimiyetsizliğini bir kez daha ortaya çıkardığı ileri sürüldü. Öte yandan kendilerini tarihin doğru tarafında yer alarak Filistin Devleti'ni tanıyan ülke sayısının arttırılmasının ve katliamın sorumlularının adalet önünde hesap vermesine yönelik çabaların artırılmasının hayati önem taşıdığı belirtildi.

  5. Ukrayna'da insani durumu her geçen gün daha da kötüleştiren savaştaki son gelişmeler tartışılarak, adil ve kalıcı bir barışın bir an önce tesis edilmesi imkanları değerlendirildi; Karadeniz'de seyir güvenliğinin güçlendirilmesine yönelik çabaların kıyı ülkeleriyle birlikte sürdürülmesinin önemi vurgulandı.

  6. Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki müzakerelerdeki olumlu gelişmelerin barışı garanti altına alan bir anlaşmaya varması yönündeki arzumuz ve kalıcı barışın sağlanmasına yönelik tüm iyi niyetli çabalara desteğimiz teyit edilmiştir.

  7. Yapay zeka alanında kaydedilen ilerlemeler, insanlık tarihinde yeni bir aşamaya geçilmesini sağlayacak büyük fırsatlar sunuyor; Ancak söz konusu sektörün potansiyelinin siber alanda bazı testleri ve yeni tehditleri de beraberinde getireceğinin altı çizildi. Türkiye'nin yapay zeka çalışmalarının bilimsel, askeri, ekonomik ve sosyal sonuçlarına hazırlıklı olmasının ve bu alanda ileri yetenekler geliştirmesinin önemi ve önceliği vurgulandı. “
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sınıfı basıp öğretmene saldırdı!  Bakan Tekin açıkladı: Sınıfı basıp öğretmene saldırdı! Bakan Tekin açıkladı: “En kısa sürede hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağız”
Bakan Yerlikaya Devlet Bahçeli ile görüştüBakan Yerlikaya Devlet Bahçeli ile görüştü
Dolu yağıyordu!  Erimeyen nesnenin gizemi çözüldüDolu yağıyordu! Erimeyen nesnenin gizemi çözüldü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir