Netanyahu'nun son hamlesine tepkiler çığ gibi büyüyor! “Ondan nefret ediyorum, seni sefil adam.”

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin merkezinde bulunan Nuseyrat mülteci kampı ve çevresine yönelik yoğun saldırılarının sonuçları oldukça ağır oldu. Gazze Hükümeti Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, Nuseyrat kampına düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 210'a çıktığı, 400'den fazla kişinin de yaralandığı açıklandı. Saldırı, İsrail cephesi tarafından rehine kurtarma operasyonu olarak nitelendirilse de hem ulusal hem de uluslararası kurum ve kişiler tarafından eleştirildi.

NETANYAHU REHİNLERLE FOTOĞRAF ÇEKTİ

Sözcü TV'nin haberine göre İsrail Başbakanı Netanyahu, serbest bırakılan dört rehineyle fotoğraf çektirdi. Netanyahu'nun bu hamlesi kendini tanıtma olarak eleştirilse de İsrail'deki muhalefet kanadından da tepki geldi.

MUHALEFEK KANATINDAN SERT TEPKİ!

İsrail'deki muhalefet lideri Yair Lapid, Netanyahu'nun kurtarılan dört kişiyle poz vermesine ve yanlarında getirdiği görüntülerin hem geleneksel hem de sosyal medyada yayınlanmasına tepki gösterdi. Lapid, Netanyahu'nun 7 Ekim'de öldürülen veya Gazze'de ölen İsrailli rehinelerin aileleriyle görüşmediğini vurguladı.

Lapid, “Başbakan olursanız hem başarıların hem de başarısızlıkların sorumluluğunu üstleneceksiniz. İşler istediğiniz gibi gitmediğinde ortadan kaybolmak yeni bir şey.”

İsrail'in ancak “kurtarma operasyonlarının” başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından yazılı bir açıklama yaptığına dikkat çekilirken, ölen İsraillilerin yakınları Netanyahu'ya misilleme yapmayı sürdürüyor.

“Başbakan iseniz hem başarının hem de başarısızlığın sorumluluğunu üstleneceksiniz. İşler istediğiniz gibi gitmediğinde ortadan kaybolmak yeni bir şey.”

netanyahugpojpg-9j6MzeSiokCtai0b-EMk8Q

“ONDAN NEFRET EDİYORUM, KAYIP ADAM”

İsrailli eski bakanlardan İzhar Shay, 7 Ekim saldırılarında hayatını kaybeden oğlu Yarın Oree Shay'in fotoğrafını Netanyahu ile paylaşırken çok sert ifadeler kullandı.

Shay şunları söyledi: “Başbakan'ın arama zahmetine girmediği acılı ebeveynlerden biriyim. Oğlum ölümüyle kahramanlar arasına katıldı ve yüzlerce vatandaşın hayatını kurtardı. Ama uykusunda öldürülse ya da kaçırılsa bile Ahlaklı ve onurlu bir başbakan evinden teselli ve güven vermek için seslenirdi. Eski adıyla Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X'te “Bu olay onun nöbetinde olduğu için özür dileyecekti. Ben ona hiç kızgın değilim seni zavallı adam” dedi.

Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sürüye yıldırım düştü, 38 koyun telef olduSürüye yıldırım düştü, 38 koyun telef oldu
Yürek parçalayan anlar kamerada!Yürek parçalayan anlar kamerada!
Onun anısı bugün unutulmadı!  Şehadet yıldönümünde mesajlar birbirini takip ediyor.Onun anısı bugün unutulmadı! Şehadet yıldönümünde mesajlar birbirini takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir