OneDrive nedir, OneDrive'a nasıl erişilir? OneDrive'da oturum açma

Bilgisayar teknolojisinin ilk günlerinde dosyalar ve belgeler bilgisayarlarda, disketlerde ve CD/DVD'lerde saklanıyordu. Gerekli dosyalar zamanla harici sabit disklere taşınmış, daha sonra flash bellekler sayesinde birçok yere taşınmıştır. Günümüzde bilgisayar teknolojisinin ve internetin daha da gelişmesiyle birlikte dosya ve belgeler her zaman insanların yanındadır. Bu imkanı sağlayan araçlar ise bulut dosya depolama hizmetleridir.

Günümüzde çevrimiçi bulut depolama hizmetlerinin tercih edilmesinin nedeni, her dosyanın, belgenin, verinin vb. İstenildiği zaman her şeye ulaşılabilir. Bu hizmetler amacına uygun kullanıldığında oldukça faydalıdır. Çoğu depolama hizmeti belirli bir miktarda depolama alanını ücretsiz olarak sunar ve daha fazla alana ihtiyaç duyulması halinde ücret talep eder.

OneDrive nedir?

MicrosoftOneDrive; Microsoft tarafından oluşturulan çevrimiçi bir depolama platformudur. Microsoft hesabına sahip kullanıcıların belirli bir tutara kadar ödeme yapmadan kullanabileceği bu depolama hizmeti; Kendisi tüm dünyada tanınıyor. Windows 8.1, Windows 10, Windows 11 ve Xbox One gibi sistem ayarlarını entegre etmek için OneDrive'a bağlanır.

OneDrive platformu; Genellikle fotoğraf ve belgelerin otomatik olarak yedeklenmesi için kullanılsa da, isteğe bağlı olarak diğer gerekli belge ve belgelerin paylaşılması veya yedeklenmesi için de en iyi şekilde kullanılır. Her amaç için dosya paylaşımının bir alternatifi vardır. Diğer ihtiyaçlara, süreçlere ve günlük işlere yönelik oluşturulan tüm çözümler için yapılması gereken tek şey kişisel ihtiyaçların organize edilmesidir.

Bir rehber; Kısaca fotoğraflar dahil birçok dosyayı saklamanıza ve yedeklemenize olanak sağlayan dosya depolama hizmeti olarak tanımlanabilir. Hizmet, tüm belgeleri ve dosyaları dijital olarak saklar ve ayrıca favori dosyaların çevrimdışı düzenlenmesine de olanak tanır. Ayrıca 5GB bulut depolama + 15GB posta kutusu depolama alanına sahiptir.

Microsoft Office hizmetlerinde yer alan Excel, Word ve PowerPoint ile birlikte tüm OneNote belgelerini açmanıza olanak tanıyan OneDrive, bu belgeleri Outlook üzerinden başka kişilerle paylaşma olanağı da sunuyor. OneDrive ayrıca MP4, MOV ve M4V formatlarını da destekler ve videoların önizleme penceresinde oynatılmasına olanak tanır.

OneDrive'a nasıl erişilir?

“OneDrive'a nasıl erişilir?” Sorunun cevabı şu şekilde:

  • OneDrive'da oturum açtığınızda bir Microsoft hesabınızın olması gerekir, aksi takdirde bir hesap oluşturmanız gerekir.
  • OneDrive hizmetine ücretsiz olarak kaydolabilirsiniz.
  • Resmi Onedrive web sitesinde “Microsoft Hesabı Oluştur” düğmesine tıklanarak bir hesap oluşturulabilir.
  • Hesap oluşturma penceresinde istenilen bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir.
  • Kayıt işlemini tamamladıktan sonra Microsoft hesabınızda oturum açmanız gerekir.
  • E-posta ve şifre bilgilerinizi girerek oturum açabilir ve OneDrive'ı bu şekilde kullanabilirsiniz.

Microsoft OneDrive'ın en önemli unsurlarından biri; Birçok kişinin Microsoft hesabı olduğundan, bu hesabı yeniden oluşturmalarına gerek yoktur. OneDrive sunucularına Hotmail, Windows Live, Outlook gibi e-posta adresleriyle de erişebilirsiniz. Yedeklenmiş ve arşivlenmiş dosyalarınız varsa sisteme giriş yaptıktan sonra OneDrive’a erişerek bunlara erişmeniz de oldukça kolaydır.

OneDrive İndirme: OneDrive Nasıl İndirilir?

OneDrive platformuna masaüstü tarayıcılar kullanılarak doğrudan erişilebildiği gibi, Play Store veya iTunes üzerinden uygulama indirilerek mobil cihaz ve tabletlerde de kullanılabilmektedir. Mobil cihazlar çoğunlukla fotoğraf ve video depolamak ve dahili hafızayı boşaltmak için tercih edilse de diğer belgeler de bu platformda saklanabiliyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Lideri Özel arasındaki görüşmenin detayları açıklandı!Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Lideri Özel arasındaki görüşmenin detayları açıklandı!
ABB'nin amblem değişikliği çok konuşuldu!ABB'nin amblem değişikliği çok konuşuldu!
İmamoğlu'nun Hamas sözlerine tepki!İmamoğlu'nun Hamas sözlerine tepki!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir