Resmi Gazete'de Yayımlandı! Salih Tanrıkulu Devlet Denetleme Kurulu başkanlığına atandı

Tanrıkulu'nun atanmasına ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karara göre, Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, 2, 3 ve 4. maddeler uyarınca görevden alındı. 3 ve 10 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 10. maddesi. 5. Böylece boşalan Devlet Denetleme Kurulu başkanlığına yönetim kurulu üyesi Salih Tanrıkulu atandı.

MESLEKİ KARİYERİ BAŞBAKANLIKLA BAŞLADI

1974 yılında Ankara'da doğan Salih Tanrıkulu, 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Illinois Üniversitesi'nde Ekonomi alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Kamu görevine 1997 yılında Başbakanlık'ta uzman yardımcısı olarak başlayan Tanrıkulu, 1998 yılından bu yana Maliye Bakanlığı'nda Gelirler Kontrolörü, Gelir İdaresi Grup Başkanı, Vergi Başmüfettişi ve Vergi Denetim Komisyonu Başkan Vekili olarak görev yaptı. .

Mesleki faaliyetleri kapsamında ülkeyi OECD ve EU Fiscalis çalışma gruplarında temsil eden Tanrıkulu, 2013-2013 yılları arasında Türkiye'nin Avrupa Birliği (Brüksel) Nezdinde Daimi Temsilciliği'nde mali müşavirlik ve NATO Denetleme Kurulu üyeliği yaptı. 2015.

2015 yılında DDK'nın başkan üyeliğine atanan Tanrıkulu, 2017'den Ocak 2023'e kadar Acil Durum Prosedürlerini İnceleme Komisyonu başkanlığını yürüttü.

Kasım 2023'ten bu yana DDK'nın başkan yardımcısı olan Salih Tanrıkulu, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Tanrıkulu evli ve 3 çocuk babasıdır. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yıldırım gökyüzünü aydınlattı!  Başkentte şiddetli yağış etkili oldu, elektrik kesintisi yaşandıYıldırım gökyüzünü aydınlattı! Başkentte şiddetli yağış etkili oldu, elektrik kesintisi yaşandı
CRR'de dev ekran çöktü!  Yaralılar varCRR'de dev ekran çöktü! Yaralılar var
ABD duyurdu!  F-16 satışının kabul mektubunu imzaladıABD duyurdu! F-16 satışının kabul mektubunu imzaladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir