Rusya'da IŞİD saldırısı! Gözaltı merkezini ele geçirdiler… Görüntüler yayınlandı, rehineler var

Rusya'nın en eski ve turistik şehirlerinden biri olan Rostov bölgesindeki gözaltı merkezine saldıran IŞİD üyeleri, iki gözaltı merkezi çalışanını rehin aldı. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, tamamen siyah giyinmiş saldırganlardan biri, yanında bir Rus yetkiliyle görülüyor. Kolluk kuvvetleri olay yerine çağrılırken, Rus devlet haber ajansı RIA, kimliği belirsiz kaynaklara dayanarak, rehin alma olayına karışan tutukluların terör suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığını bildirdi.

5 KİŞİNİN kimliği belli oldu! 6. SALDIRI ŞİKAYETLERİ

Rus medyası Baza, saldırganlardan 5'inin kimliğinin tespit edildiğini duyururken, saldırıda altıncı bir kişinin de yer aldığı belirtildi. Rus medyası, saldırganlardan üçünün IŞİD üyesi olduğunu ve terör saldırısına hazırlandıklarını bildirdi. Daha önce de 3 kişinin 18'er yıl hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi.

2

Rus haber ajansı Interfax, saldırganların araç ve serbest geçiş istediğini duyurdu.

3

IŞİD yüzlerce kişiyi hedef aldı

Mart ayında IŞİD, Rusya'nın başkenti Moskova'nın Çiğdem belediyesine saldırdı. Saldırıda 143 kişi hayatını kaybederken yüzlerce kişi de yaralandı.

hgfjfj

Saldırının sorumluluğunu IŞİD'in uzantısı olan IŞİD-H üstlendi.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tunç'un Elmas temasına ilişkin açıklama Tunç'tan Pırlanta'ya ilişkin açıklama “Eleştiri haksız eleştiridir”
Ortadoğu'da yeni kriz, hedefte ülke: İsrail açıkladı: 'Saldırı planı onaylandı'Ortadoğu'da yeni kriz, hedefte ülke: İsrail açıkladı: 'Saldırı planı onaylandı'
4 yaşındaki çocuktan tatilde iç karartan haber!4 yaşındaki çocuktan tatilde iç karartan haber!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir