Rusya'dan ABD'nin “DEAŞ” açıklamasına çok sert tepki! “Belki IŞİD Kennedy'yi de öldürmüştür”

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zaharova, ABD'nin Moskova'daki terör saldırısının IŞİD tarafından gerçekleştirildiğine ilişkin açıklamasına yanıt verdi. Zakharova şunları söyledi: “Keşke Başkanları Kennedy'ye düzenlenen suikastı bu kadar çabuk çözebilselerdi. Ama hayır, 60 yılı aşkın süredir onu kimin öldürdüğünü bulamadılar. Belki IŞİD de aynısını yaptı? “Crocus Belediye Binası'na düzenlenen terör saldırısına ilişkin soruşturma tamamlanana kadar, Washington'un Kiev'i temize çıkaran her türlü beyanı delil olarak kabul edilmelidir” dedi.

MOSKOVA'DA TERÖR SALDIRISI

Başkent Moskova'da Çiğdem belediye binasına düzenlenen terör saldırısında 137 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi. ABD istihbaratı da saldırının DEAŞ tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti.

“PUTİN VE DİĞER POTLAR SUÇU BAŞKALARINA YÜKLEMEYE ÇALIŞIYOR”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya'nın başkenti Moskova'da 137 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, “Moskova'da yaşananlar ortadadır ve Putin ve diğer şarlatanlar suçu başkasına atmaya çalışıyorlar” dedi. Yöntemleri hep aynı. Hepsini daha önce de gördük. Evler havaya uçtu, toplu katliamlar, patlamalar oldu. Hep başkalarını suçluyorlar. Ukrayna'ya geldiler, şehrimizi yıktılar, sonra da Ukrayna'yı suçlamaya çalıştılar. insanlara işkence edip tecavüz ediyorlar, sonra da suçluyorlar. “Yüzbinlerce teröristi Ukrayna topraklarına getirip bize savaş açıyorlar ama kendi ülkelerinde ne olduğu umurlarında değil” dedi.

“SESSİZ KALDI VE SALDIRIYI UKRAYNA İLE BAĞLANTISINI DÜŞÜNDÜ”

Zelenskiy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in saldırının ardından sessiz kaldığını ve bunu Ukrayna'yla ilişkilendirmeyi düşündüğünü belirterek, şöyle konuştu: “Bu beceriksiz Putin, Rus vatandaşlarına önem vermek ve onlara hitap etmek yerine bir gün sessiz kaldı ve bunu Ukrayna'yla nasıl ilişkilendireceğini düşündü. Her şey tamamen tahmin edilebilir. Şu anda Ukrayna topraklarında öldürülen yüzbinlerce Rus, herhangi bir teröristi caydırmak için kesinlikle yeterli olacaktır. Eğer Ruslar Çiğdem'de sessizce ölmeyi ve özel hizmetlerini sorgulamamayı kabul ederlerse, Putin bu durumları kendi kişisel gücü için daha fazla istismar etmeye çalışacaktır. Teröristler her zaman kaybetmek zorundadır” dedi.

DHABu içerik Şahin Alp tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Canlı|  Şırnak Seçim Sonuçları!  Şırnak seçim sonuçlarında kim önde?  AK Partili Mehmet Yarka mı yoksa YRP'li Sabri Tatar mı? Canlı| Şırnak Seçim Sonuçları! Şırnak seçim sonuçlarında kim önde? AK Partili Mehmet Yarka mı yoksa YRP'li Sabri Tatar mı?
Boğaz'da gemi trafiği durdurulduBoğaz'da gemi trafiği durduruldu
Korkunç kaza!  Onu öldürüp koyun derileriyle birlikte toprağa gömdü...Korkunç kaza! Onu öldürüp koyun derileriyle birlikte toprağa gömdü…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir