Şırnak'ın Gabar ve Cudi dağları bölgeleri 15 gün süreyle “geçici özel güvenlik bölgesi” ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Şırnak Merkez İlçesi ve Güçlükonak İlçesi sınırları içerisinde yer alan Gabar Dağı Bölgesi ile Şırnak İlçesi sınırları içerisinde yer alan Cudi Dağı Bölgesi'nde “geçici özel güvenlik bölgesi” ilan edildiği duyuruldu. Merkez ilçe, Silopi ve Cizre ilçelerinde 10 Nisan'dan itibaren 15 gün süreyle uygulanacaktır.

Açıklamada, “İlimizin sivil sınırları içinde; milli güvenliği sağlamak, kamu düzenini ve güvenliğini korumak, suçları önlemek, temel hak ve özgürlükleri, başkalarının hak ve özgürlüklerini ve kamu düzenini korumak, şiddet olaylarının meydana gelmesini önlemek ve Ortaya çıkabilecek her türlü olumsuz durumun önüne geçilir.” Bunun önüne geçebilmek için 6664 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi uyarınca; 5442 sayılı Sınırlı Askeri Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanununun 32/A maddesi. 2565; Şırnak ilinin Merkez ilçesi ve Güçlükonak ilçesi sınırları içerisinde yer alan Gabar dağlık bölgesi ile Silopi Merkez ilçesi sınırları içerisinde yer alan Cudi dağları bölgesinde, Cizre ve Cizre ilçeleri sınırları içerisinde yer alan vatandaşlar yetenekli sayılmaktadır. Bu bölgelere seyahat edeceklere, bu bölgelerde bulunan yasa dışı unsurlardan zarar görmelerini önlemek amacıyla 10 Nisan (dahil) 2024 ile 24 Nisan (dahil) 2024 tarihleri ​​arasında 15 gün süreyle “geçici özel güvenlik görevlisi” sağlanacak ve bunlara karşı alınacak tedbirler “'Bölge' ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından bu tür alanlara girmesi yasaktır” deniyor. (DHA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti kulisleri Portakal'da!  Dedi ki: AK Parti kulisleri Portakal'da! “Gidenlerin kim olduğunu söyleyeyim” dedi ve tek tek isimlerini verdi.
Sakarya'da bayram öncesi aile katliamı!  En büyük oğul anne ve babasını, yaralı erkek kardeş ise en büyük erkek kardeşini öldürdü.Sakarya'da bayram öncesi aile katliamı! En büyük oğul anne ve babasını, yaralı erkek kardeş ise en büyük erkek kardeşini öldürdü.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel 3 günde 3 ameliyat geçirdi!  Değişiklik dikkat çektiCHP Genel Başkanı Özgür Özel 3 günde 3 ameliyat geçirdi! Değişiklik dikkat çekti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir