Son dakika haberi… Bakan Ali Yerlikaya duyurdu… 7 ilde “Mahzen-47” operasyonu: Suç örgütü mağlup edildi! – Türkiye'den son dakika haberleri

İçişleri bakanı Ali YerlikayaPaylaşılan bilgiye göre, Jandarma Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda; Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışma sonucunda; Hatay, Ankara, Antalya, Mersin, Nevşehir, Sivas ve Şanlıurfa merkezli.Mahzen-47operasyonlar düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonlarda organize suç örgütüne mensup şüphelilerin nitelikli dolandırıcılık, kamuya ait belgelerde tahrifat, yolsuzluk, kişisel verilerin kanuna aykırı kullanımı, görevi kötüye kullanma ve vergi usul kurallarına aykırılık gibi suçlar işlediği; Genellikle yaşlı veya genç kimliklerini kullanarak sağlık şirketleri aracılığıyla düzensiz rapor düzenliyorlar, bu kartları kullanarak haklarında rapor düzenlenen kişilere boş belge imzalatarak sahte reçete hazırlıyorlar, boş belgenin ibra için kullanılması durumunda ise sahte reçete hazırlıyorlar. reçetelerin tükenmesi, hasta veya hasta yakınlarının imzalarını taklit ederek sahte reçeteler düzenlenmesi, sahte reçeteler hazırlanarak hak sahipleri adına hukuka aykırı olarak notere verilmesi ve PTT şubelerinde toplanması.

Operasyonları takip eden lider İsmail Azar Görmek Hamza Mutlu.'nin de aralarında bulunduğu 51 şüpheli yakalanarak, ruhsatsız tabancalar ile suçta kullanıldığı düşünülen çok sayıda vekâletname, reçete, makbuz ve fatura ele geçirildi.

Ayrıca MASAK ve Adana SGK sağlık denetim ekibiyle ortak çalışma sonucunda organize suç örgütünün gerçekleştirdiği eylemlerde; Kaçak olarak düzenlenen 6 bin 532 adet noter vekaletnamesinin kullanıldığı ve kamunun yaklaşık 1 milyar lira zarara uğradığı belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir