Son dakika haberi… Bakan Yerlikaya açıkladı… 18 ilde FETÖ operasyonu: 45 şüpheli yakalandı! – Türkiye'den son dakika haberleri

İçişleri bakanı Ali YerlikayaTEM Daire Başkanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve İstihbarat Daire Başkanlığı koordinasyonunda il emniyet müdürlüklerine bağlı TEM müstakil müdürlüklerinin paylaştığı bilgiye göre; FETÖ saldırıları, Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskisehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova'nın da aralarında bulunduğu 18 ilde gerçekleştirildi. “Nip-17operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlar sonucunda sözde örgüt üyesi olmakla suçlanan 45 şüpheli yakalandı.”Güvenlik Mahrem yapısı ve mevcut yapı“Faaliyet gösterdikleri kuruluşun kriptografik iletişim programı”ByLockFETÖ'nün soruşturmaları kapsamında bu kişilerin ankesörlü telefonlarla haberleşen “kullanıcılar” olduğu, ifade ve kimliklerde isimlerinin geçtiği, haklarında kesinleşmiş hapis ve arama belgelerinin bulunduğu belirlendi. Operasyonlarda çok sayıda dijital malzeme ve belge ele geçirildi.

11 AYDA 5 BİN 191 OPERASYON

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya şunları söyledi: “FETÖ'cülere tolerans göstermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretiyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.Paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 1 Haziran 2023 ile 15 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında (son 11 ayda) FETÖ; 5 bin 191 operasyon gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi. Operasyonlarda 8.153 şüpheli yakalanırken, bunlardan 1.518'i tutuklandı. 1.751 şüpheli hakkında ise adli inceleme kararı verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir