Son dakika! İsrail'den İran'a misilleme saldırısı! Sirenler çalıyor, patlamalar oluyor, uçuşlar durduruluyor

İsrail füzeleri sabahın erken saatlerinde İran'ı vurdu. Amerikan medyası, ABD'li yetkililere atıfta bulunarak, İsrail'in İran topraklarına saldırı düzenlediğini bildirdi.

BİRER BİRER AÇIKLADILAR

İsrail'in İran'a yönelik saldırısına ilişkin ilk olarak Amerikan kanalı ABC News'in ABD'li bir yetkiliye dayandırdığı haber, daha sonra CBS News ve CNN tarafından takipçilerine yayınlandı.

İsmi açıklanmayan ABD'li yetkililere dayandırılan haberlere göre İsrail, yerel saatle Cuma sabahı erken saatlerde İran'a karşı bir karşı saldırı başlattı.

İRAN'DAN AÇIKLAMA

Saldırılara ilişkin İran'dan bu sabah yeni bir açıklama geldi. Füze saldırısının olmadığını iddia eden İran, 3 İHA'nın imha edildiğini söyledi. İran da patlamanın hava savunma sistemi devreye girerken meydana geldiğini duyurdu.

DETAY SURİYE VE IRAK

ABC News, İsrail'in Suriye ve Irak'ın bazı bölgelerini de vurduğu yönündeki iddiaların doğrulanmadığını kaydetti.

SALDIRIYI İSRAİL BİLDİRDİ

CNN'e konuşan ABD'li yetkili, İsrail'in perşembe günü saldırıdan önce “İran'a karşı sınırlı bir karşı saldırı başlatacağını” bildirdiğini, ABD'nin bu saldırıyı “desteklemediğini” kaydetti.

Yetkili ayrıca saldırının vurduğu bölgenin nükleer tesis olmadığını da sözlerine ekledi.

İRAN'DA UÇUŞLAR DURDURULDU

IRNA, İsfahan'daki patlamaların ardından Tahran, İsfahan, Şiraz ile ülkenin batı, kuzeybatı ve güneybatı bölgelerine tüm uçuşların durdurulduğunu bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı ve Pentagon söz konusu saldırıyı henüz doğrulamadı.

NE OLUYOR?

İran medyası, İran hava kuvvetleri üssünün bulunduğu İsfahan vilayetinin kuzeydoğusunda patlamaların duyulduğunu duyurmuştu.

Devlet televizyonu haberinde, “Haber kaynakları İsfahan vilayetinde nispeten şiddetli bir patlamanın duyulduğunu bildiriyor. Bu sesin kaynağı henüz açıklanmadı.” ifadelerine yer verildi.

Yarı resmi Fars Haber Ajansı, yerel kaynaklara dayandırarak, İsfahan'ın kuzeydoğusundaki Kehcavaristan şehrinde bir patlama duyulduğunu bildirdi.

Bu seslerin nedeninin henüz bilinmediğini belirten Fars, Kehcavaristan şehrinin İsfahan Havalimanı ve 8'inci Hava Üssü yakınında yer aldığını söyledi.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cep telefonuyla duşa girdi, hayatı mahvoldu!  Müstehcen fotoğrafı ona çok pahalıya mal olduCep telefonuyla duşa girdi, hayatı mahvoldu! Müstehcen fotoğrafı ona çok pahalıya mal oldu
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı!Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı!
BM Güvenlik Konseyi'nin Filistin'e ilişkin kararı!  ABD dedi BM Güvenlik Konseyi'nin Filistin'e ilişkin kararı! ABD 'hayır' dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir