SON HABERLER | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son Haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda “Albaraka İslami Finans Zirvesi”nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Tarih boyunca Doğu ile Batı arasında ticari ve beşeri bir köprü görevi gören Türkiye, aynı rolü finansal piyasalarda da oynamaya başladı.

Şu anda dünyada mazlumları koruyacak, zalimleri durduracak, zulmü önleyecek kurumsal bir mekanizma yok.

Küresel sistemin tüm unsurlarıyla günümüz gerçeklerine göre yeniden tasarlanması gerektiğini söylüyoruz.

Adaletin olmadığı yerde huzur ve sükunet olmaz. Küresel sistemin elitleri bu çerçeveyi görmezden geliyor.

Daha dengeli, daha adil ve daha kapsayıcı bir sistem oluşturmak için hep birlikte bir araya gelmeliyiz.

Küresel uluslararası borç 2024'ün ilk çeyreğinde rekor kırarak 315 trilyon dolara ulaştı. Tahminler borcun daha da artacağına işaret ediyor.

Sistem, gelir ve servet eşitsizliklerini besliyor ve yapay büyümeye yol açarak az gelişmiş ve gelişmekte olan ekonomiler üzerinde aşırı baskı oluşturuyor.

Bugün dünyada servet eşitsizliği en yüksek seviyeye ulaştı. Dünyanın en zengin yüzde 1'i toplam küresel servetin neredeyse yarısına sahip.

Zayıfı daha zayıf, yoksulu daha yoksul, zalimi daha güçlü yapan bu (kapitalist) sistemin sorunlarımıza çare olmayacağını kabul etmeliyiz.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bahçeli'nin Sinan Ateş cinayetindeki danışmanıyla ilgili şaşırtan detaylar!  Olcay Rehber'in iddiası şöyle: Bahçeli'nin Sinan Ateş cinayetindeki danışmanıyla ilgili şaşırtan detaylar! Olcay Rehber'den “şüpheli” ihbarı
MİT Irak'ta operasyonu hedef aldı!  Teröristler etkisiz hale getirildiMİT Irak'ta operasyonu hedef aldı! Teröristler etkisiz hale getirildi
Suriye'nin kuzeyinde ve Irak'ta 10 terörist etkisiz hale getirildiSuriye'nin kuzeyinde ve Irak'ta 10 terörist etkisiz hale getirildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir