“TFF, EURO 2024'ün 600'ü aşkın konuğu için toplam 3 milyon euro harcadı”

Spor muhabiri Tahir Kum'un haberine göre TFF, 613 kişiyi resmi konuk olarak Almanya'ya getirecek.

REKLAM

Spor muhabiri ve yazarı Tahir Kum, Salı günü X hesabından yaptığı paylaşımda, Almanya'da düzenlenen EURO 2024 şampiyonasında Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) öz kaynaklarıyla 600'den fazla konuğunu ağırladığını söyledi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi “boşa giden bir proje” olarak nitelendiren Kum, TFF'nin EURO 2024 ev sahiplerine harcadığı paranın 3 milyon avroyu aştığını da söyledi.

“TFF'nin EURO 2024 faturasının 3 milyon euroya ulaşması kulüpleri harekete geçirdi” diyen Kum, TFF'den konuk listesini kamuoyuyla paylaşması istendiğini de sözlerine ekledi.

TFF'nin 613 konukla “tarihi bir rekor” kırdığını belirten Kum, “Tüm sezon boyunca skandallarıyla sıradanlaşan TFF'nin artık israflarıyla sıradanlaştı” diyen Kum, turnuvaya katılan hiçbir ülkenin bu rakamın yanına yaklaşamayacağını ifade etti. Bu rakam misafir sayısında da var.

Kum, TFF'nin turnuvaya milli genç milli takım antrenörlerinden “bir ismi bile” davet ettiğini söyledi.

TFF'nin bu hamlesinin Resmi Gazete'de yayımlanmasından ve hükümetin enflasyonla mücadele amacıyla önerdiği “Tasarruf Tedbirleri Genelgesi”nin yürürlüğe girmesinden yalnızca bir ay sonra gelmesi, sosyal medyada tepkilere yol açtı.

Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan'da oynanmaması, İstanbulspor'un takımını sahadan çekmesi, hakem Halil Umut Meler'in yumruk yemesi gibi gerginlikler Büyükekşi TFF başkanlığına gölge düşürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir