Türkiye'den Gazze diplomasisi: Erdoğan, Hamas yetkilisi İsmail Haniye ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye'yi Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kabul etti. Toplantı saat 14.30 sıralarında başladı.

Haniye ile görüşmelerde ateşkes için atılacak adımların yanı sıra Gazze'ye insani yardımın artırılması, daha etkin ve hızlı ulaştırılması konuları da ele alınacak.

BAKAN FİDAN MISIR NUMARASIYLA GÖRÜŞTÜ

Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri, İstanbul'da Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile bir araya geldi. Toplantının sonunda iki bakan ortak basın toplantısı düzenledi.

Bakan Fidan basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

“Önceliğimiz İsrail işgalinin sona ermesi ve iki devletli çözüm formülünün hayata geçirilmesi olmalıdır. Bu olmazsa dün Yemen'den saldırılar, bugün İran-İsrail gerilimi, yarın başka bir savaş, yarın daha fazla iç huzursuzluk. Gün geçtikçe de tüm bunlar olmaya devam edecek. Biz Türkiye olarak, “Mısır gibi diğer dost ülkelerle birlikte başından beri hep aynı şeyi söyledik. Bu kriz hak ettiği şekilde çözülmezse ve Filistinlilere hak ettikleri devlet, bağımsızlık ve egemenlik sağlanamazsa bölgemizde bu tür krizler artarak devam edecek.”Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsrail açıklamaları gündeme gelen AK Partili Zeybekci'den yeni açıklama!İsrail açıklamaları gündeme gelen AK Partili Zeybekci'den yeni açıklama!
Malatya'da korkutan deprem!Malatya'da korkutan deprem!
Gen terapisi öncüsü Dr. Wilson'dan Yeni SMA Tedavisi!Gen terapisi öncüsü Dr. Wilson'dan Yeni SMA Tedavisi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir