Uber, Londra sürücülerine elektrikli araçlara geçmeleri için teşvikler sunacak

Taşımacılık şirketi Uber, elektrikli araç sürücülerine indirimli tarifeler sunacak.

REKLAM

Londra'da elektrikli bir araca (EV) sahip olmayan Uber sürücüleri, elektrifikasyonu artırmak amacıyla yeni veya kullanılmış bir elektrikli araca geçmelerine yardımcı olmak için 5.000 £ hibe alacak.

Çok uluslu taşımacılık şirketi Uber, sürücüleri ücretsiz şarjla desteklemek için bp Pulse ile ortaklık kurdu ve çeşitli elektrikli araçların satın alınmasında kullanılmak üzere ek 12.000 – 17.000 £ teklif ediyor.

Yapılan basın açıklamasına göre, yarından itibaren tüm Uber EV sürücüleri 750 £ değerinde üç aylık ücretsiz şarj kredisine ve ardından bp Pulse aracılığıyla özel bir ücretlendirme ücretine hak kazanacak.

Uber, sürücülerin hibe parasını toplu satın alma, kiralama veya satın alma için harcamayı seçebileceklerini söyledi; Sürücülerin “bir gün içinde” elektrikli araca geçebileceklerini kaydetti.

Uber'in Birleşik Krallık'taki genel müdürü Andrew Brem, araç çağırma endüstrisinin Avrupa'da taşımacılığın karbondan arındırılmasına öncülük edebileceğini söyledi.

Casper Nixon, Euronews'e, diğer Avrupa başkentlerindeki Uber sürücülerinin yakında benzer teşviklerden yararlanıp faydalanmayacağı sorulduğunda şöyle yanıt verdi: “Sürücülerin elektrikli araç satın alma maliyetlerini azaltmak için dünya çapında 800 milyon dolar yatırım yapıyoruz.”

Geçtiğimiz Şubat ayında Uber, Fransız sürücülerin kamu fiyatlandırmasıyla ilgili mali yükü azaltmalarına yardımcı olmak ve Profesyonel Sürücüler için Hareketlilik Rehberi Yasası uyarınca hükümetin 3.000 Avroluk sübvansiyonunun beklenmedik şekilde askıya alınmasını telafi etmek için 5 milyon Avroluk acil elektrikli araç lansmanını duyurdu. fiyatlandırma girişimini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir