AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Filistin açıklaması! “Güzel bir gelişme”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya paylaşımında, karar taslağının ezici çoğunlukla kabul edilmesine rağmen, Filistin kararının ardından İsrail'in BM büyükelçisinin kürsüde BM anlaşmasını kağıt öğütücüyle yırttığını söyledi. Bu da İsrail'in uluslararası hukuku tanımadığını gösteriyor. Bunu bir kez daha kanıtladığını söyledi.

“GÜZEL BİR GELİŞME”

Uluslararası toplumun Filistin halkına güçlü desteğinin ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'ndaki iki devletli çözümün Orta Doğu ve dünya barışı konusunda uluslararası uzlaşmayı gösterdiğini belirten Çelik, şöyle konuştu:

“Filistin'in Birleşmiş Milletler üyeliğinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde yeniden müzakere edilmesi ve gözlemci statüsündeki Filistin'e bazı ek haklar tanınması yönündeki karar tasarısının ezici çoğunlukla kabul edilmesi olumlu bir gelişmedir.” Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda dünya milletleri, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda İsrail'e oy verdi.” Kararı kınayanlar, kendilerini kurallara dayalı uluslararası düzenin karşısında konumlandırarak siyasi tarihe kara leke olarak geçecek tarihi bir hata yaptılar. Bu noktada uluslararası toplumun Netanyahu hükümetinin Filistinlilere yönelik barbar saldırganlığını sona erdirmek için daha somut ve ileri adımlar atması ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin Filistin Devleti'ni tanıması gerekmektedir. Cumhurbaşkanımızın açıkça vurguladığı gibi, Filistin halkının haklı davasında yanında olmaya, izlemeye ve barbarlığı durdurmak için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsrail İşkence Kampı: Sde Teiman!  Korkunç itiraflar!  İsrail İşkence Kampı: Sde Teiman! Korkunç itiraflar! “İnsanlıklarını elinden aldılar”
Merkezi Bursa'da olan 4 ilde operasyon!  Çete liderinin konuşması ortaya çıktıMerkezi Bursa'da olan 4 ilde operasyon! Çete liderinin konuşması ortaya çıktı
İklim aktivistlerinin bu sefer hedefi Magna Carta'ydı!İklim aktivistlerinin bu sefer hedefi Magna Carta'ydı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir