Bilim Şenliği Rami Kütüphanesinde Yapılacak

Festival kapsamında, İstanbul'da her seviyedeki okul, üniversite ve üniversitelerin katılımıyla “Disiplinlerarası Bilim”, “Bilim Tarihi” ve “Astronomi Atölyeleri”, “Bilimsel Konuşmalar” ve “Teleskopla Gökyüzü Gözlemi” etkinlikleri gerçekleştirilecek. ve alanlarında uzman kurumlar, uzman öğretmen ve öğrenciler yer alıyor. Çocuklara ve gençlere yönelik konserler düzenlenecek.

Astronomi atölyeleri özel ihtiyaçları olan çocukların katılımına yönelik tasarlanacak ve Rami Kütüphanesi bahçesinde belirlenen yerlerde güneş ve ay gözlemleri yapılabilecek.

Kütüphaneden yapılan açıklamaya göre, festivali düzenleyen paydaşlar arasında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ve Amatör Astronomi Topluluğu ile Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Vakfı da yer alıyor. İslam Bilim Tarihi Enstitüsü Fuat Sezgin, İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü Zooloji Koleksiyonu, Bahçeşehir Üniversitesi Çizgi Roman ve Animasyon Bölümü, Bilim Türkiye, Uzay Evi Ali Kuşçu, Bilim Gaziosmanpaşa ve Uçurtma Müzesi.

Program detaylarına “ramikutuphanesi.gov.tr” adresinden ve kütüphanenin sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir