Birçok Burdurlu hastada da aynı şikayete rastlandı! Hastaneye kaldırıldılar, 18'inin durumu kritik: Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı

Burdur Devlet Hastanesi'nde bugün saat 08.00-12.00 ve 12.00-16.00 saatleri arasında diyalize giren hastaların bir kısmı mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurdu. Bazı hastaların durumunun kötüleşmesi üzerine yetkililer gün içinde diyalize giren tüm hastalarla iletişime geçerek hastaneye gelmelerini istedi. Bazıları ambulansla hastaneye kaldırıldı.

BÖLGE HASTANELERİNE YÖNLENDİRİLDİLER

Sağlık durumları kötüleşen 18 hasta ambulanslarla Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya'daki hastanelere nakledildi. Yetkililer birçok ilden ambulans talebinde bulundu.

_59021 (3)

SAĞLIK BAKANLIĞI SORUŞTURMA BAŞLADI

İl sağlık müdürü Murat Erk hastanede incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Sağlık Bakanlığı idari soruşturma başlattı.

“BÜTÜN SORUMLULAR HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ”

Eşinin 4 yıldır diyaliz tedavisi gördüğünü belirten Erdoğan Çakır, “Eşimi Antalya'ya sevk ettiler. Durumu belli değil. Sorumlulardan şikayetçi olacağım.”

_59021 (2)

BURDUR VALİSİNİN AÇIKLAMASI

Burdur Valiliği, Burdur Devlet Hastanesi'nde diyalize girdikten sonra mide bulantısı ve kusma şikayetiyle bugün hastaneye gelen hastaların sağlık durumlarına ilişkin açıklama yayınladı. Yazılı açıklamada, bugün Burdur Devlet Hastanesi diyaliz ünitesinde toplam 29 hastanın diyalize girdiği belirtildi. Açıklamada, diyaliz süreci sonunda evlerine nakledilen hastalardan bir kısmının baş dönmesi, mide bulantısı, bilinç bulanıklığı ve nakil aracından çıkamama şikayetiyle hastaneye başvurduğu, diyaliz tedavisi gören tüm hastalarla diyaliz sırasında temasa geçildiği açıklandı. gün hastaneye çağrıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Burdur Devlet Hastanesi acil servisine çağrılan 31 hastaya ilk yardım yapılarak, Antalya'da 8, Afyonkarahisar'da 4, Isparta'da 3, Bucak ilçesinde 4 ve Bucak ilçesinde 4 olmak üzere toplam 23 hasta çevre bölgeye sevk edildi. Şehir merkezinde bulunan 4 özel diyaliz merkezinde 'Hastane ve diyaliz merkezlerine sevk edildiler. Tedbir amacıyla Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi kapatılarak adli ve idari soruşturma başlatıldı. Deneme ve hastaların durumları devam ediyor. dikkatle takip ediliyor, tedavisi devam eden hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul'da işyerinde patlama!  Motosikletlere binip hızla uzaklaştılar.İstanbul'da işyerinde patlama! Motosikletlere binip hızla uzaklaştılar.
General Kadıoğlu HÜRJET'le uçtuGeneral Kadıoğlu HÜRJET'le uçtu
NATO üyesi bir ülkeden Rusya'ya karşı kritik hamle! "Tarihin en büyük operasyonunu başlatıyoruz"NATO üyesi bir ülkeden Rusya'ya karşı kritik hamle! “Tarihin en büyük operasyonunu başlatıyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir